Sergio Pérez is na een jaar aan de zijlijn van de Formule 1 weer terug als coureur bij Cadillac. Hoewel het Amerikaanse team nog haar eerste WK-punt moet pakken, is de Mexicaan tot nu toe tevreden over zijn prestaties in de Cadillac MAC-26 en het verloop van zijn comeback. “Ik heb aan mezelf kunnen bewijzen dat ik nog steeds tot de besten behoor”, aldus Pérez.
Sergio Pérez keerde dit seizoen terug in de Formule 1 met Cadillac. De Mexicaan stond in 2025 noodgedwongen een jaar aan de zijlijn, nadat Red Bull in december van 2024 besloot om niet met de coureur verder te gaan. Voor Pérez ging zijn terugkeer echter beter dan verwacht, zo vertelt hij eerlijk aan de RACER.
LEES OOK: Achter de schermen bij tv-helikopterpiloot Dutch GP: ‘Ik ben eigenlijk die camera aan het sturen’
“Ik denk dat ik op een heel hoog niveau presteer,” concludeert de Mexicaan na de eerste seizoenshelft. “Toen ik terugkeerde naar de Formule 1, had ik wel wat twijfels over die terugkeer, maar ik ben echt blij dat ik het gedaan heb, want ik heb aan mezelf kunnen bewijzen dat ik nog steeds tot de besten behoor.” Hoewel nieuwkomer Cadillac momenteel onderaan staat in het constructeurskampioenschap – met 0 WK-punten – is Pérez ‘tevreden met het niveau waarop ik op dit moment rijd’.
‘Ik was uitgeblust door de Formule 1’
En dat kwam voor de Mexicaan zelf ook als een verrassing, aangezien hij na zijn vertrek bij Red Bull even klaar was met de Formule 1. “Ik was gewoon een beetje uitgeblust door de sport, door hoe oneerlijk de sport soms kan zijn, en ik had het gevoel dat het waarschijnlijk tijd was om verder te gaan”, zegt hij eerlijk. “Maar ik besloot terug te komen, ik vond een geweldige uitdaging en ik ben blij dat ik dat gedaan heb.”
De prestaties van Pérez bij Cadillac dit seizoen zijn ook bij andere teams niet onopgemerkt gebleven, waardoor er al geruchten gaan over eventuele interesse van andere renstallen in de Mexicaan. “Het is leuk om die belangstelling te zien,” reageert Pérez op die interesse. “Ik denk dat je waarde altijd stijgt als je goed presteert. Natuurlijk kunnen er hier en daar wat veranderingen plaatsvinden, maar voor mij gaat het er vooral om te zien wat er hier de komende maanden gaat gebeuren. Ik wil deze uitdaging (bij Cadillac, red.) graag verder aangaan.”
Lees hier alles over de GP Nederland in Zandvoort
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.