

Daan de Geus
11 mei 2013
Ferrari-coureur Felipe Massa en Sauber-rijder Esteban Gutiérrez hebben allebei een gridstraf van drie plaatsen aan hun broek gekregen voor het hinderen van andere coureurs.
Massa moet drie plaatsen inleveren omdat de wedstrijdleiding vindt dat hij Red Bull-coureur Mark Webber gehinderd heeft tijdens Q2. Massa, die zich aanvankelijk als zesde had gekwalificeerd, wordt hierdoor teruggezet naar de negende plek.
Door de straf van Massa zijn Romain Grosjean, Mark Webber en Sergio Pérez de nieuwe nummers zes tot en met acht.
Saubers Gutiérrez had zich als zestiende gekwalificeerd, maar moet door de drie plaatsen straf morgen als negentiende beginnen. De Mexicaan heeft de gridstraf opgelegd gekregen omdat hij Lotus-coureur Kimi Räikkönen gehinderd heeft in Q2.
Williams-rijders Valtteri Bottas en Pastor Maldonado én onze eigen landgenoot Giedo van der Garde klimmen een plaatsje op de grid door de straf van Gutiérrez en mogen morgen dus op de posities zestien tot en met achttien opstellen voor de Grand Prix van Spanje.
Gerelateerd nieuws

Leclerc heeft geen spijt van afloop gevecht Albon: ‘Ik zat precies op de limiet’
19 mei 2025 15:00 - GP Emilia-Romagna

Hamilton kan zijn geluk niet op na ‘sterke’ inhaalrace: ‘Hoogtepunt van het jaar’
19 mei 2025 11:00 - GP Emilia-Romagna

Sander Kruis wil bij Sauber hetzelfde kunstje flikken als bij wielerploeg Visma
19 mei 2025 09:00 - Nieuws
