Twee afzonderlijke DRS-zones in Monza
Formule1

De FIA is van plan om in Monza twee aparte inhaalzones toe te wijzen. Dat meldt Formule 1-verslaggever Adam Cooper.
In Montreal werd voor het eerst gebruik gemaakt van twee DRS-zones, maar met slechts één detectiepunt. In Italië krijgen beide zones een eigen detectiepunt.
Logischerwijs wordt het start/finishgedeelte een van de zones. De andere is volgens bronnen het gedeelte tussen de tweede Lesmo en de Ascari-chicane.
De dubbele zone geeft de teams stof tot nadenken over het pakket voor de race. Doordat er gereden wordt met kleinere vleugels is het verschil van DRS kleiner, maar nog altijd significant.
Vorig jaar toonde Jenson Button aan dat het een voordeel kan zijn om met meer downforce te rijden. Sommige teams zullen die strategie mogelijk hanteren.
Meer downforce is bovendien beter voor de banden. Daarnaast vergroot de dubbele inhaalzone het belang van het optimaliseren van de hoogste versnelling op het gebruik van DRS.
Gerelateerd nieuws

FIA publiceert aangepaste F1-kalender 2026: GP Azerbeidzjan vervroegd en testdagen bekend
30 juni 2025 12:15 - Nieuws

Sainz betreurt terugtrekken van zijn vader uit FIA-race: ‘Dit was het juiste moment’
28 juni 2025 10:30 - GP Oostenrijk

Carlos Sainz sr. niet in de race voor FIA-voorzitterschap, geen uitdager voor Ben Sulayem
26 juni 2025 11:30 - Nieuws

FIA maakt richtlijnen voor Formule 1-stewards openbaar: ‘Stap naar meer transparantie’
26 juni 2025 11:00 - Nieuws