Van der Zande verrast in kwalificatie
Formule1
Linda Vermeeren
1 oktober 2011
Renger van der Zande heeft in Valencia zijn beste kwalificatieresultaat in het DTM-kampioenschap neergezet. De Nederlander wist niet alleen door te dringen tot de laatste kwalificatiefase, hij klokte ook nog eens de derde tijd.
Dat hij zondag op het Circuit Ricardo Tormo als vierde moet starten, komt door een fout van het team bij het wisselen van de banden, maar dat maakt de vreugde over het resultaat er niet minder om. “Ik had dit weekend maar één ding voor ogen en dat was om alles in één ronde aan elkaar te knopen. Ik was niet bezig met afstellingen, maar alleen maar met overal puur op de limiet te rijden. Dat is gelukt”, aldus een blije Van der Zande na de kwalificatie.
“Het is wel een kick om in mijn debuutjaar de grote jongens in de kwalificatie achter me te laten. Ik was hier nota bene met een jahresauto de snelste Mercedes-coureur. Nu maar kijken of we het morgen in de race kunnen verzilveren.”
De race start zondag om 14.00 uur en is live te zien op ARD.
Gerelateerd nieuws
Wat Russell heeft geleerd van de lange contractonderhandelingen met Mercedes
23 december 2025 14:00 - Nieuws
FIA dicht volgende maas in 2026-reglementen, wil gesjoemel met fuel-flowmeter tegengaan
23 december 2025 12:00 - Nieuws
Wolff voorziet doorslaggevende rol voor intelligentie van coureurs in 2026
22 december 2025 16:00 - Nieuws
Rosberg ziet Norris niet in zijn voetsporen treden: ‘Heeft nog vele mooie seizoenen voor zich’
21 december 2025 16:00 - Nieuws