Vettel vindt starten met oude auto ‘verstandi
Waar in Melbourne de ene na de andere bolide uitviel, bleef de Toro Rosso van Sébastien Bourdais lange tijd heel. Hij viel ook uit, maar scoorde wel twee punten. In de auto van vorig seizoen.Vorig jaar reden beide Red Bull-teams vanaf het eerste moment met dezelfde, nieuwe auto met allerlei problemen tot gevolg. Nu mag Red Bull Racing de aanloopproblemen oplossen voordat ook Toro Rosso met de nieuwe bolide gaat rijden.
Een juiste beslissing, vindt Sebastian Vettel. ,,Gebaseerd op de ervaringen van vorig jaar lijkt het erop dat we de juiste beslissing hebben genomen”, zegt hij in Maleisië. ,,Daarom is het zo gek nog niet om met 'slechts' een verbeterde auto te starten.”
Daar komt nog bij dat Toro Rosso niet alleen punten scoorde omdat er zoveel uitvallers waren. Mogelijk had Vettel op eigen kracht ook wel in de topacht kunnen eindigen. In de kwalificatie schaarde hij zich immers niet voor niets tot de tien snelsten.
,,Dat had ik nou ook weer niet verwacht, eerlijk gezegd”, bekent Vettel, die vlak na de start van de race al uitgeschakeld werd. Daarom houdt hij zich vast aan de kwalificatie. ,,Hopelijk weten we dit niveau vast te houden en kunnen we zaterdag voor een herhaling zorgen.”
En dan komt daarna – in Spanje of Turkije – de nieuwe auto, de STR3. ,,Daar kijk ik naar uit”, vertelt Vettel. Hij heeft onlangs in Barcelona de RB4 getest en weet dus wat hij kan verwachten. ,,Het is zeker een stap voorwaarts. Dan zien we daarna wel wat er mogelijk is.”
AC/KVN