Formule1
Eelco den Boer
26 november 2011
Sebastian Vettel noemt zijn vijftiende poleposition van het seizoen specialer dan de voorgaande veertien. Nooit eerder behaalde iemand meer polepositions in een jaar.
Vettel is zich ervan bewust dat de ‘meester’ Nigel Mansell drie kansen minder had, toen hij in 1992 het record op veertien zette, maar noemt het desondanks een historisch moment.
“Erg emotioneel”, is de eerste reactie van Vettel. “Er werd al veel gesproken over dit record en ik probeerde me er zo min mogelijk mee bezig te houden. Maar ik ben erg blij dat ik het heb verbroken. Deze pole is erg speciaal, anders dan de vorige.”
Gisteren was Vettel nog een stuk minder gelukkig. “De balans was niet helemaal naar mijn wens”, verklaart de Red Bull-coureur. “Maar we hebben de juiste keuzes gemaakt en vandaag voelde de auto veel beter aan. Ik was al blij met mijn eerste ronde en heb de tweede run echt alles gegeven.”
Mark Webber kon zijn teamgenoot daardoor niet verschalken. “Zijn ronde was weer geweldig”, zegt de Australiër. “Maar de mijne was zeker niet slecht. Hopelijk kan ik Vettel morgen onder druk blijven zetten en kan ik het seizoen afsluiten met een overwinning.”
Gerelateerd nieuws
Yuki Tsunoda over last-minute invalbeurt in Zandvoort: ‘Lag dinsdag nog op het strand in Griekenland’
20 augustus 2026 16:30 - Nieuws
Max Verstappen licht keuze voor Red Bull toe: ‘Liever met pensioen dan voor ander team racen’
20 augustus 2026 13:45 - Nieuws
Max Verstappen eerlijk over twijfels rond F1-toekomst: ‘Wist niet of ik wilde blijven’
20 augustus 2026 13:15 - Nieuws
Video
VIDEO: Red Bull steekt de draak met exit-geruchten Max Verstappen: ‘Dat kan niet kloppen’
20 augustus 2026 13:00 - GP Nederland