Webber: ’Alonso krijgt het makkelijk’
Er is volgens Mark Webber geen kristallen bol nodig om te voorspellen wie dit jaar aan het langste eind trekt in de strijd om het wereldkampioenschap. De Australiër is er van overtuigd dat Fernando Alonso dat doet. Hij zegt dat Renault haar zaakjes verbluffend goed voor elkaar heeft. Vanaf dit jaar wordt er in de Formule 1 gereden met 2,4-liter V8-motoren en is het weer toegestaan om banden te wisselen bij een pitstop. Het Franse team heeft beter dan wie ook ingespeeld op die reglementswijzigingen, meent Webber. ,,Fernando is naar mijn idee dan ook de torenhoge favoriet", zegt hij in de Australische krant Herald Sun.
,,Afgelopen jaar hoefde hij al niet zo heel veel moeite te doen om het kampioenschap te winnen. Maar afgaande op wat ik de afgelopen weken (bij de testritten, red.) gezien heb, krijgt hij het ditmaal nóg gemakkelijker. Bovendien blaakt hij op het moment meer dan ooit van het zelfvertrouwen. En hij reed afgelopen al geweldig…"
Ook van teamgenoot Giancarlo Fisichella verwacht Webber veel. De Williams-coureur denkt dat Fisichella in tegenstelling tot vorig jaar, toen hij alleen de Grand Prix van Australië won, dit jaar meer dan eens zal schitteren. Webber: ,,Ik denk dat hij zijn beste seizoen ooit zal rijden. Met name omdat Renault zó dominant zal zijn dat het team, vooral in de eerste seizoenshelft, veel één-tweetjes gaat scoren."
Webber denkt daarnaast dat Renault de meeste tegenstand zal krijgen van Honda. Van McLaren verwacht de Australiër tijdens de eerste Grand Prix’ niet zoveel. ,,Ik denk dat Jenson Button races gaat winnen. McLaren doet dat misschien ook wel, maar dan pas later in het seizoen. De tijden zal het ons leren. Maar ik denk niet dat McLaren een sterke eerste seizoenshelft gaat rijden."
Wat hij van zijn eigen seizoen moet verwachten, vindt Webber overigens lastig te voorspellen. De Australiër zegt dat zijn team Williams naar aanleiding van de overstap naar Cosworth-motoren en Bridgestone-banden nog veel werk te verzetten heeft. ,,Het gaat de goede kant uit", vindt hij. ,,En misschien kunnen we een rol van betekenis spelen. Maar we hebben nog wel het nodige te doen."
PPB