Het was niet de dag van Mark Webber. De Williams-coureur kwam in Monza niet verder dan een teleurstellende negentiende tijd. De oorzaak volgens Webber: ,,Ik was gewoon niet snel genoeg.”

Het lijkt erop dat Mark Webber zijn koppie een beetje laat hangen. Door de reeks teleurstellende resultaten is er geen sprake meer van heilig vuur. De motivatie is weg, zeker nu hij zijn vertrek naar Red Bull Racing heeft aangekondigd. Zijn slechte kwalificatieoptreden is een rechtstreeks gevolg.

Webber: ,,Het was een zware sessie vandaag. Normaal heb ik nooit zoveel moeite met kwalificeren, maar vandaag ging het om een of andere reden gewoon niet. Ik had moeite om op snelheid te komen en kwam niet eens in de buurt van Nico. En ik had zelfs nog nieuwe banden over, dus deze slechte tijd kwam echt als een verrassing. Maar de reden is simpel: ik was niet snel genoeg.”

Teamgenoot Nico Rosberg deed het beter en start de race morgen als twaalfde. Rosberg: ,,Ik was best blij met de auto, hij voelde goed aan. In eerste instantie dacht ik dat ik wel een zevende of achtste startplaats kon veiligstellen. Normaal gesproken worden we gedurende de kwalificatie alsmaar sterker en verdwijnt ook het overstuur, maar dat was vandaag niet het geval.” Doordat de baancondities tijdens de kwalificatie veranderde, had Rosberg moeite met het krijgen van grip. ,,Hoe dan ook, we hebben goede banden voor de race morgen en ik heb er vertrouwen in dat ik een goed resultaat moet kunnen halen.”