Red Bull moet onmiddellijk gaan uitzoeken waarom de prestaties de afgelopen Grand Prix’ zo slecht zijn, vindt Mark Webber. Want zo kan het niet langer. ,,Er zit een gat in de boot.”Afgelopen weekend kon Red Bull een vierde puntenloze Grand Prix op rij bijschrijven. Twaalfde en zeventiende, geen klasseringen waar je vrolijk van wordt. Als zusje Toro Rosso dan ook nog eens diezelfde race de sterren van de hemel rijdt, ben je flink pissig. Dat is Mark Webber dan ook.

,,Het begon allemaal tijdens de test op Hockenheim”, vertelt hij aan Autosport. ,,Sindsdien zijn we aan het worstelen. We zijn niet competitief geweest in welke sessie dan ook, waar dan ook, in welke race dan ook.”

Het wordt daarom hoog tijd dat Red Bull grondig gaat onderzoeken wat er mis is, vindt de Australiër. ,,Het is dodelijk saai, maar we moeten echt heel veel dingen langs gaan lopen. Ik weet zeker dat we deze dagen veel boven water kunnen halen, maar jammer genoeg is de knock-outslag al uitgedeeld.”

Eén ding kan Webber zijn team alvast vertellen: het probleem zit hem niet alleen in de Renault-motor – wat soms aangevoerd wordt. ,,Dit is een venijnige industrie. Je kunt heel snel vast komen te zitten. Wij zitten in zo’n situatie: we hebben een soort gat in de boot op dit moment.”

Red Bull is door de slechte race in Valencia verder achterop geraakt in de strijd om plaats vier in het constructeurskampioenschap. Het team staat nu zesde met een achterstand op nummer vier Toyota van zeventien punten.

JK