Pirelli verwacht dat de zachtste band, de C5, dit weekend een grotere rol gaat spelen tijdens de Grand Prix van Singapore. Volgens de bandenleverancier kunnen teams op het Marina Bay Street Circuit langer en competitiever gebruikmaken van de zachte compound dan in het verleden.
Voor Singapore heeft Pirelli opnieuw gekozen voor de C3 als harde band, de C4 als medium en de C5 als zachte compound. Het 4940 meter lange stratencircuit staat bekend om de vele rem- en acceleratiefases en beperkte inhaalmogelijkheden. De omstandigheden kunnen bovendien sterk veranderen door het vuil op de straten of de tempeturen en zelfs tropische regenbuien.
Toch verwacht Pirelli dat de zachtste band komend weekend zeer interessant kan zijn voor de teams. In Boedapest, Monza en Bakoe bleek al dat de band ondanks de extra grip relatief weinig snelheid verliest. Dat kan volgens Pirelli in Singapore extra waardevol zijn.
Tekst gaat verder onder de afbeelding

Ook de huidige generatie Formule 1-auto’s lijkt beter overweg te kunnen met de zachtere compounds. Door de aerodynamische belasting, een betere temperatuurbeheersing en de samenstelling van de huidige banden kunnen de teams de zachtste band volgens Pirelli langer gebruiken dan in het verleden.
Daarom sluit de bandenpartner niet uit dat het rubber zaterdag al tijdens de spintrace in Singapore wordt gebruikt. Ook op zondag kan de C5 volgens de Italianen een grotere rol spelen dan gebruikelijk.
Eenstopper
De verwachte degradatie in Singapore is ondertussen niet bijzonder groot. Pirelli gaat opnieuw uit van een eenstopstrategie als voorkeursoptie, mede vanwege de tijd die verloren gaat in de pitstraat en de kans op een safety car. De harde en medium band blijven naar verwachting de belangrijkste compounds voor de race.
GP Singapore 2025
Vorig jaar begonnen veertien coureurs op de mediumband en de overige zes op de zachte band. De harde compound werd toen niet gebruikt in de openingsfase, omdat het circuit na regen nog vochtig was. Uiteindelijk reed vrijwel het volledige veld een eenstopper; slechts drie coureurs maakten twee pitstops.
De Grand Prix van Singapore beleeft dit jaar overigens de zeventiende editie. De race wordt sinds 2008 verreden, met alleen een onderbreking in 2020 en 2021 vanwege de coronapandemie. Sebastian Vettel is met vijf overwinningen nogt altijd recordhouder op het Marina Bay Street Circuit, voor Lewis Hamilton met vier zeges. Mercedes is bij de constructeurs het succesvolste team met vijf overwinningen. En opvallend: Max Verstappen won er nog nooit een race.
Lees hier alles over de GP Singapore
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.