Zege in Monaco betekent veel voor Hamilton
Lewis Hamilton geniet ervan om in Monaco te rijden. Lekker gooien en smijten met de auto en soms zelfs de vangrails 'kussen'. In de vijfde ronde van de race ging hij daarin net even te ver. Gelukkig voor Hamilton veranderde zijn nachtmerrie 71 ronden later alsnog in een droom die uitkomt.De McLaren-coureur omschrijft zijn zege in Monte Carlo als het hoogtepunt in zijn carrière, maar met iets meer pech had hij na vijf ronden uit kunnen stappen. Bij het uitkomen van Tabac raakte Hamilton de vangrail. Hij had geluk dat de ophanging ertoe bestand bleek.
,,Er liep een riviertje over de baan en ik reed er doorheen… Mijn auto overstuurde en gleed pardoes tegen de vangrails aan”, zegt Hamilton. ,,Ik kon het gewoon niet geloven en had direct in de gaten dat mijn band lek was. Gelukkig stond het team snel voor me klaar.”
Dat was niet Hamiltons enige geluk. In de pitbox bij McLaren waren enkele knappe koppen op het idee gekomen zijn auto bij te tanken zodat hij een lange middelste stint zou rijden. Daardoor kon hij weglopen van Felipe Massa en Robert Kubica en op precies het juiste moment overstappen naar slicks.
Hamilton: ,,Met zulk weer, als het regent en op een bepaald moment droog wordt, dan moet je er gewoon voor zorgen dat je je auto op de baan houdt. Maar dat was toch wel zo onwijs moeilijk, niet normaal! Ik had constant last van aquaplaning en moest ontzettend voorzichtig rijden. Gelukkig liep het goed voor mij.”
Vanaf het moment dat het begon op te drogen was de McLaren-coureur de snelste van de topdrie. Lang niet altijd was Hamilton de snelste coureur op de baan, maar zijn voorsprong op Massa en Kubica breidde hij snel uit tot een ontzettende kloof van ongeveer een halve minuut.
,,Mijn snelheid was absurd”, lacht de winnaar. ,,Het grootste deel van de race was ik een seconde per ronde sneller dan de rest van het veld. Dat maakte het vrij gemakkelijk.” Hij liet zich niet uit zijn concentratie halen door een late safetycar-fase. ,,Dat gebeurde vorig jaar in Canada ook al eens. Mijn banden waren weer vrij snel op temperatuur dus toen kon ik weer een gaatje slaan.”
,,Het aftellen van de nog te rijden ronden duurde wel eeuwigheid, dat was niet meer gezond zolang duurde het! Gelukkig was het even na vieren zover”, zucht Hamilton. ,,Dit moet het hoogtepunt in mijn carrière zijn. Dit zal ik van mijn leven niet meer vergeten.”
Hamilton heeft door zijn zege – en het gepruts bij Ferrari – de koppositie in het WK heroverd. Zijn voorsprong op Kimi Raikkonen bedraagt drie punten.
KVN