Daan de Geus
7 oktober 2012
Sebastian Vettel is ontzettend gelukkig met zijn zege in Japan en de manier waarop hij de overwinning in de wacht heeft kunnen slepen: “De auto was vandaag geweldig.”
Vettel mocht van pole vertrekken en kwam goed van zijn plek, waardoor hij zich aan de problemen kon onttrekken die zich in de eerste bocht aandienden. “Dat was erg belangrijk, om op die manier uit de problemen te blijven”, geeft hij aan.
Voor Vettel was het verder een kwestie van een voorsprong opbouwen, zijn auto heelhouden en de race onder controle houden, hetgeen hem ogenschijnlijk zonder al teveel moeite lukte. “De auto was in ieder geval geweldig”, vertelt hij. “De balans was fantastisch en ik ben uiteraard erg blij met de zege.”
Vettels overwinning brengt hem een stuk dichterbij kampioenschapsleider Fernando Alonso, die vandaag uitviel. “Ik zag dat er een Ferrari uitviel bij de start, maar kwam er pas halverwege de race – toen ik op het bord naast start/finish keek – dat het Fernando was”, vertelt Vettel, die de eerste coureur dit jaar is om twee races achter elkaar te winnen en nu nog maar vier punten achterstaat op Alonso.
Gerelateerd nieuws
Trots overheerst bij Mekies na testdagen Barcelona: ‘Max gaf zeer waardevolle feedback’
31 januari 2026 10:30 - Nieuws
Barcelona F1-test | Productieve slotdag voor Verstappen, Hamilton snelste
30 januari 2026 18:00 - Nieuws
Red Bull herstelt schade na crash Hadjar, Verstappen werkt laatste testdag af
30 januari 2026 10:00 - Nieuws
Ford blij met Mekies als Red Bull-teambaas: ‘Zijn technische achtergrond helpt enorm’
30 januari 2026 08:00 - Nieuws