Formule1
Eelco den Boer
7 juli 2012
Sebastian Vettel verwacht dat de Britse Grand Prix meer weg zal hebben van een loterij dan een race als de weersomstandigheden morgen gelijk zijn aan die van vandaag.
“Het wordt een zware dag”, voorspelt Vettel. “De regen komt en gaat. Morgen zal waarschijnlijk hetzelfde patroon zijn. Het wordt een lange race.”
Vettel denkt dat hij iets sneller had gekund dan zijn vierde tijd. “Het was lastig aan het eind”, verklaart hij. “Er was één ronde dat de condities ideaal waren en daarin had ik geen vrij baan en maakte ik wat foutjes. Maar de omstandigheden zijn voor iedereen gelijk. Soms werkt het in je voordeel, soms niet.”
Het besluit om de kwalificatie halverwege Q2 stil te leggen, noemt Vettel terecht. “De wedstrijdleiding heeft de juiste beslissing genomen”, zegt de regerend kampioen. “Daarna was het zwaarder voor de toeschouwers dan voor ons. Het is spijtig, maar je kunt het weer nu eenmaal niet manipuleren.”
Gerelateerd nieuws
Yuki Tsunoda over last-minute invalbeurt in Zandvoort: ‘Lag op het strand in Griekenland’
20 augustus 2026 16:30 - Nieuws
Max Verstappen licht keuze voor Red Bull toe: ‘Liever met pensioen dan voor ander team racen’
20 augustus 2026 13:45 - Nieuws
Max Verstappen eerlijk over twijfels rond F1-toekomst: ‘Wist niet of ik wilde blijven’
20 augustus 2026 13:15 - Nieuws
Video
VIDEO: Red Bull steekt de draak met exit-geruchten Max Verstappen: ‘Dat kan niet kloppen’
20 augustus 2026 13:00 - GP Nederland