Pirelli wil geen bandenoorlog
Pirelli heeft een voorstel gedaan om de komende seizoenen als enige fabrikant banden te leveren in de Formule 1. Het bedrijf heeft nog geen trek in een bandenoorlog.
Mario Isola van Pirelli vertelt aan Autosport dat Pirelli haar plan heeft voorgelegd aan de FIA en nu op een beslissing wacht. "We geven er de voorkeur aan de enige leverancier zijn", stelt Isola, die verklaart dat Pirelli voorlopig niet op een bandenoorlog of grote reglementswijzigingen zit te wachten: "Er is weinig tijd, dus we willen niet dat er veel verandert."
Autosport bericht dat Pirelli, wegens financiële- en veiligheidsoverwegingen, de wens heeft gedurende twee seizoenen de enige leverancier te zijn, maar daarna wél bereid is een eventuele bandenoorlog aan te gaan.
Wat ook meespeelt is een mogelijke overstap van de huidige 13-inch banden naar banden van 18-inch. Pirelli wil hier, in ieder geval voorlopig, nog niet aan. "Ik weet dat de teams ook liever op 13-inch banden rijden", zegt Isola. "Het is wat ons betreft een optie voor de toekomst, maar het kost tijd om de auto's er op aan te passen." Ook Michelin is, zo bericht Autosport, bereid om te wachten met de introductie van de grotere banden.
Ironisch genoeg meldde Michelin vandaag dat het alleen over een terugkeer wil denken als het concurrentie krijgt van andere fabrikanten. De FIA heeft geen datum genoemd voor een beslissing in de bandenkwestie, maar de teams dringen er op aan niet te lang te wachten. Naast Pirelli en Michelin is ook Cooper Avon in beeld als bandenleverancier.