Vettel verdedigt keuze voor oude uitlaat
Formule1
Linda Vermeeren
14 april 2012
Sebastian Vettel start de Grand Prix van China als elfde. Opvallend genoeg rijdt de Duitser dit weekend met Red Bulls oude uitlaatsysteem en is daarmee aanzienlijk langzamer dan teamgenoot Webber.
Het is de eerste keer sinds de Braziliaanse Grand Prix in 2009 dat Vettel zich niet in de toptien kwalificeert. Waar de Duitser destijds woedend was, reageert hij nu zeer kalm als hij tegenover de BBC uitlegt waar het mis ging.
“Natuurlijk ben ik niet tevreden, maar in principe ben ik best blij met de rondes die ik heb gereden. Alleen zijn de tijden niet snel genoeg. Ik moet zien wat ik kan doen vanaf de elfde startplaats. Het wordt wat moeilijker dan normaal, maar het is niet onmogelijk om morgen een goed resultaat neer te zetten.”
Gevraagd naar zijn keuze voor het oude uitlaatsysteem zegt hij: “Gisteren was ik blij met hoe de auto aanvoelde en daar heb ik mijn keuze op gebaseerd. Ik kan dan ook moeilijk de auto de schuld geven. Drie reed ik exact dezelfde ronde en drie keer was ik niet snel genoeg om me te plaatsen voor Q3.”
Gerelateerd nieuws
Max Verstappen wil dochter Lily niets opleggen: ‘Veel ouders pushen hun kinderen’
23 mei 2026 10:30 - Nieuws
Max Verstappen slaat terug na ‘onzin’ van Montoya: ‘Waarom betaalt FOM hem nog?’
23 mei 2026 10:00 - Nieuws
Laurent Mekies ziet een grote glimlach bij Max Verstappen: ‘Dat is waar het om draait’
22 mei 2026 21:30 - Nieuws