Williams bevestigt Bottas en Bortolotti voor rookietest
Formule1
Eelco den Boer
10 november 2011
Williams heeft bevestigd dat Valtteri Bottas en Mirko Bortolotti de rookietest voor het team gaan rijden. GP3-kampioen Bottas is de officiële testrijder van het team en Bortolotti heeft de testdag te danken aan het winnen van de Formule 2-titel.
Ondanks zijn rol van officiële testrijder heeft Bottas (foto) dit seizoen alleen rechtelijntests voor Williams uitgevoerd. “Het is mooi dat ik nu op een fatsoenlijk circuit mag rijden”, aldus de Fin, die de eerste twee dagen van de driedaagse test voor Williams uitkomt. “Ik heb hier lang op gewacht en het is een droom die in vervulling gaat. Ik heb me fysiek optimaal voorbereid en veel in de simulator gezeten, dus ik heb het gevoel er helemaal klaar voor te zijn.”
Op de slotdag neemt Bortolotti het stuur over van Bottas. De Italiaan won dit jaar het Formule 2-kampioenschap. Als onderdeel van het prijzenpakket krijgt hij de testdag bij Williams aangeboden. “Ik ben uiteraard erg blij met deze kans”, zegt Bortolotti. “Ik ga proberen de auto zo snel mogelijk onder de knie te krijgen. Ik hoop veel te leren van de engineers en te genieten van de ervaring. Het wordt ongetwijfeld een mooie dag en ik ga mijn best doen voor het team.”
Gerelateerd nieuws
Carlos Sainz oneens met Fernando Alonso over niveau achterhoede: ‘Coureurs voldoen aan hoge eisen’
29 oktober 2026 12:00 - Nieuws
Carlos Sainz waakt voor te veel triple headers: ‘Premier League in plaats van Champions League’
28 oktober 2026 14:00 - Nieuws
Video
VIDEO: Withete Isack Hadjar haalt uit naar Alex Albon, FIA tikt Fransman op de vingers
24 oktober 2026 23:15 - Nieuws
Carlos Sainz waarschuwt F1 en FIA: ‘Te voorbarig om nu al zeker te zijn over Qatar en Abu Dhabi’
23 oktober 2026 11:00 - Nieuws