Günther Steiner staat open voor een terugkeer naar de Formule 1, maar één functie ziet de voormalige Haas-teambaas absoluut niet zitten. Een rol als voorzitter van de FIA is voor de 61-jarige uitgesloten, zo maakt hij duidelijk. Daarbij deelt hij een plaagstootje uit aan de huidige voorzitter, Mohammed Ben Sulayem. Volgens Steiner blijft de excentrieke Emirati immers ‘voor altijd’ op die post zitten.
Steiner heeft een lange geschiedenis in de Formule 1. Tussen 2001 en 2003 was hij uitvoerend directeur van Jaguar, waarna hij in 2005 terugkeerde als technicus bij Red Bull. In 2014 werd hij vervolgens betrokken bij de oprichting van het F1-project van Haas, waarna hij tot eind 2023 als teambaas aan het Amerikaanse team verbonden bleef. Na zijn vertrek bij Haas richtte Steiner zijn aandacht op andere activiteiten binnen de autosport, waaronder een rol in de Duitse F1-verslaggeving. Inmiddels is hij ook actief in de MotoGP als CEO en mede-eigenaar van Tech3. Door zijn onvergetelijke bijdragen aan de Netflix-docuserie Drive To Survive is hij echter nog steeds razend populair bij het F1-publiek.
LEES OOK: Günther Steiner stelt voorwaarden aan F1-terugkeer: ‘Dat kan me niets schelen’
Onlangs heeft Steiner de deur naar een F1-rentree op een kier gezet, al laat hij het FIA-voorzitterschap nadrukkelijk aan zich voorbijgaan. “Ik denk dat de huidige voorzitter er voor altijd zal blijven zitten, dus ik maak geen kans, zelfs als ik het zou willen”, grapte hij in de Up To Speed-podcast. “Ik ben best blij dat ik niet de volgende FIA-voorzitter word. Volgens mij is die rol niet aan mij besteed.” Steiner doelde op het feit dat de FIA de termijnlimiet voor de functie van voorzitter heeft afgeschaft. Daardoor kan Mohammed Ben Sulayem langer aanblijven dan de maximale twaalf jaar die eerder gold.
Lees hier alles over de GP Nederland in Zandvoort
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.