Guenther Steiner sluit een terugkeer naar de Formule 1 niet uit, mits hij aan de slag kan met een project waarin hij daadwerkelijk iets kan opbouwen. De voormalige Haas-teambaas, die na zijn vertrek begin 2024 een vaste waarde werd als analist en commentator, zegt vooral op zoek te zijn naar een nieuwe uitdaging en niet naar zomaar een functie binnen de Formule 1. Twee jaar na zijn vertrek bij Haas is Steiner nog altijd zeer populair in de paddock.

Steiner groeide tijdens zijn jaren bij Haas uit tot een publiekslieveling dankzij de Netflix-serie Drive to Survive. Sinds zijn vertrek bij het Amerikaanse team is de 61-jarige actief als televisiecommentator en vaste gast in The Red Flags Podcast. Daarnaast heeft hij een aandelenbelang in het Red Bull KTM Tech3-team in de MotoGP. Een terugkeer naar de Formule 1 sluit Steiner echter niet uit. Op termijn zou hij een nieuwe rol binnen de koningsklasse kunnen accepteren, mits het aanbod aan enkele strenge eisen voldoet.

“Ik zou terugkomen als er een project is dat me aanspreekt”, reageerde Steiner in de Up To Speed-podcast van onder anderen David Coulthard. “Er zijn zoveel dingen die ik graag doe, maar als je kijkt naar waar ik de afgelopen tien, twintig jaar mee bezig ben geweest, zijn dat altijd projecten. Ik ging nooit op zoek naar een vaste baan, want een gewone baan is op zich niet saai, maar ik mis daar gewoon een beetje spanning. Ik moet echt uitgedaagd worden.”

Günther Steiner: ‘Geef niets om eretitel’

Voor Steiner draait een aantrekkelijk project vooral om de mogelijkheid om zelf invloed uit te oefenen op de ontwikkeling ervan. Een functietitel of prominente positie is daarbij van ondergeschikt belang. “Een project betekent voor mij iets waar je zelf vorm aan kunt geven. Ik hecht geen waarde aan alleen een functietitel, dat kan me echt niets schelen. Voor mij is het belangrijk om iets te doen wat ik leuk vind.” Mogelijk zou Steiner dus eerder ‘ja’ zeggen tegen een nieuw, opkomend F1-team zoals Cadillac of Audi.

LEES OOK: Steiner twijfelt aan toekomst Valtteri Bottas bij Cadillac: ‘Pérez is gewoon beter’  

Sinds zijn vertrek bij Haas heeft Steiner zich ook op televisie gestort. Zo was hij veelvuldig onderdeel van de Duitse F1-verslaggeving. “Toen ik een aanbod kreeg, zei ik dat ik het wel wilde proberen, omdat ik net zo goed wilde worden als David (Coulthard, red.)”, grapte hij. “Dat is me nog niet gelukt”, knipoogde Steiner naar de voormalige Red Bull-coureur, die televisiewerk doet voor Viaplay, F1 TV en Channel 4. “Volgens mij is het makkelijker om een F1-team op te richten dan net zo’n goede commentator te worden als David”, deed hij er nog een schepje bovenop.

Lees hier alles over de GP Nederland in Zandvoort


De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.