De FIA behandelt volgende week het beroep van McLaren en Red Bull tegen het besluit om een tijdstraf van Pierre Gasly uit de uitslag van de GP van Monaco te schrappen. Dat leverde de Fransman de derde plaats op, ten koste van onder anderen Isack Hadjar en Oscar Piastri. De hoorzitting vindt dinsdag 25 augustus om 09.00 uur plaats in Parijs en kan mogelijk gevolgen hebben voor de definitieve race-uitslag.
Gasly kreeg in Monaco aanvankelijk twee straffen van vijf seconden, waarvan één voor het overschrijden van de snelheidslimiet in de pitstraat. Lewis Hamilton, George Russell, Franco Colapinto én Oscar Piastri kregen voor dezelfde overtreding eveneens vijf seconden aan de broek. Alpine ging vervolgens in beroep tegen de straffen van Gasly, waarna bleek dat er een fout was gemaakt bij het bepalen van de meetafstand. Daardoor werd één van Gasly’s straffen kwijtgescholden en klom hij in de uitslag van de zevende naar de derde plaats.
LEES OOK: Podium-drama in Monaco zorgt voor hoofdbrekens: ‘FIA in de problemen’
Dat ging ten koste van onder anderen Isack Hadjar en Oscar Piastri, die beiden één positie verloren. De Franse coureur werd zo van zijn eerste Red Bull-podium gestoten. McLaren en Red Bull besloten daarop de beslissing van de FIA aan te vechten bij het International Court of Appeal. De twee teams hebben specifiek beroep aangetekend tegen het besluit om de straf van Gasly te annuleren. De FIA gaat de dinsdag behandelen, enkele dagen na de Dutch GP op Zandvoort. De hoorzitting vindt achter gesloten deuren plaats en is niet toegankelijk voor de media.
Lees hier alles over de GP Nederland in Zandvoort
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.