De opleving van Red Bull komt volgens Max Verstappen niet uit de lucht vallen. De Nederlander wijst op de stappen die het team de afgelopen races met de afstelling van de auto heeft gezet. Dat de RB22 in Maleisië opnieuw competitief is, ziet hij bovendien als een positief signaal richting volgend seizoen.
“Er zijn natuurlijk nog wel dingen aan de auto waar we tegen limieten aanlopen, maar op sommige circuits merk je daar meer van dan op andere”, legt Verstappen uit. Op het Sepang International Circuit komt Red Bull beter tot zijn recht. “Hier is het ook niet zo hobbelig en hebben we daar minder last van. Maar het hele weekend zit de auto al in het goede werkvenster.”
Volgens Verstappen heeft het team de afgelopen races bovendien gericht gewerkt aan de afstelling. “We hebben in de afgelopen races wat stappen gemaakt qua setup van de auto.” Het resultaat daarvan werd zaterdag zichtbaar met poleposition.
De verbeteringen stemmen Verstappen ook optimistisch over de langere termijn, zeker nadat Red Bull onder vuur lag na een minder goede periode. “Het is wel duidelijk dat de veranderingen die we hebben doorgevoerd veel meer uit de auto hebben gehaald. Deze is nu beter te besturen.”
Daarbij ziet Verstappen nog ruimte voor verdere verbetering. “Een paar dingen kunnen we niet veranderen dit seizoen, dus die kunnen we pas volgend jaar aanpakken. Ik hoop dat we daarmee nog verder in de juiste richting gaan.”
Zijn frustratie over de huidige generatie Formule 1-auto’s is daarmee overigens niet verdwenen. “Nee, maar het is wel fijner om een auto te hebben die meer doet wat ik wil.”
Lees hier alles over de GP Bahrein in Maleisië
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.