Lando Norris klokte zaterdag de zesde tijd tijdens de kwalificatie voor de GP van Bahrein in Maleisië. De regerend wereldkampioen was in zijn McLaren niet opgewassen tegen het verrassend snelle Red Bull; Max Verstappen ging er voor het eerst dit seizoen met pole position vandoor. Door de gridstraf van Isack Hadjar schuift Norris één plek op, maar ook vanaf P5 twijfelt de Brit aan zijn kansen. Het tempo van de MCL40 stelde hem teleur op Sepang.
“De auto heeft het gewoon ontzettend moeilijk op dit circuit”, verzuchtte Norris zaterdag tegenover F1TV. “Het werd al vrij snel duidelijk dat de boel flink opgeschud zou worden. Desalniettemin was het verrassend om te zien dat Mercedes te weinig tempo had en hoe snel de beide Red Bull-auto’s vandaag waren. Misschien speelt het asfalt daarbij een grotere rol dan verwacht. Maar van mijn kant heb ik gewoon een goed rondje gereden; tijdens mijn laatste poging reed ik drie keurige sectoren. Dus ja, we komen gewoon snelheid tekort. Maar wat mijn eigen optreden betreft, ben ik tevreden.”
Geen antwoord op Red Bull
“Er is morgen nog genoeg om voor te vechten”, bevestigde Norris desgevraagd. Door de extreme weersomstandigheden en de hoge mate van bandendegradatie zegt de kwalificatie echter weinig over de verhoudingen in de race. “Dan nog komen we zes tienden tekort”, merkte Norris op. “In ieder geval ten opzichte van Max (Verstappen, red.).”
LEES OOK: Kimi Antonelli wist niet van gridstraf Hadjar: ‘Ik start op P3? Dat is zo slecht nog niet’
“Het is duidelijk dat Red Bull over een competitief pakket beschikt”, aldus de 26-jarige coureur. “Ook Isack (Hadjar, red.) zit er goed bij. Deze bandendegradatie hebben we dit jaar gewoon nog niet gezien”, stelde hij vast. “Morgen gaat waarschijnlijk vrij chaotisch worden. Ja, het is een lange race, maar op de rechte stukken is mijn auto gewoon te langzaam”, besloot Norris nuchter. “We zullen zien wat de zondag brengt.”
Lees hier alles over de GP Bahrein in Maleisië
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.