Lewis Hamilton heeft de Grand Prix van Mexico als tweede afgesloten, maar kijkt met gemengde gevoelens terug op de race. De Ferrari-coureur is van mening dat de tijdstraf voor teamgenoot Charles Leclerc hem een mogelijke overwinning kostte. Toch overheerst ook de trots op de vooruitgang die Ferrari heeft geboekt.
Hamilton toonde zich onder de indruk van de prestatie van de jonge Italiaan, die met zijn wereldtitel geschiedenis schreef. “Allereerst felicitaties voor Kimi en Mercedes, het is mooi om te zien hoe ze hier hun succes vieren. Hij is de jongste wereldkampioen ooit, dat is fenomenaal. Ik ben dankbaar dat ik hier getuige van ben.”
Zelf had de Brit echter op meer gehoopt. “Het was een zware dag vandaag. We hadden de snelheid om te winnen, maar het mocht niet zo zijn.” Vooral de vijf seconden straf voor Leclerc zat Hamilton dwars. De Monegask kreeg deze opgelegd na hun incident in de eerste bocht, waarbij hij de baan verliet. “Vorig jaar kreeg ik tien seconden voor hetzelfde als wat hij deed. Maar dit was uiteindelijk wat ons de overwinning kostte. We moeten hier serieus over in gesprek achter de schermen.”
Toch ziet Hamilton perspectief voor de toekomst. Hij hoopt dat Ferrari volgend jaar over een betere motor beschikt. “Als we dat voor elkaar krijgen en deze auto als basis houden, dan kunnen we mooie dingen laten zien in de toekomst.”
Lees hier alles over de GP Mexico
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.