Oscar Piastri kent dit seizoen niet zijn beste jaar in de Formule 1. De Australiër stond dit jaar nog maar twee keer op het podium en staat zevende in het kampioenschap, terwijl Lando Norris al twee races wist te winnen. Teambaas van McLaren Andrea Stella lijkt te weten waar het probleem zit voor zijn coureur.
Ook afgelopen race in Madrid wilde het niet vlotten voor Piastri. Bij de start verloor de Australiër een deel van zijn voorvleugel na een botsing met George Russell. Zijn vleugel werd niet vervangen, maar de pace van de McLaren was niet goed genoeg om de top bij te houden. In de slotfase van de race zat hij zelfs compleet vast achter de Alpine van Franco Colapinto.
“We moeten beter kwalificeren met Oscar”, concludeert Stella. “We moeten dichterbij het podium zitten vanaf het begin van de race. In Monza kwalificeerde we ons op de derde plaats, maar vielen we nog drie plaatsen terug door een straf, dus er zijn meerdere omstandigheden waar we meer controle over moeten krijgen.”
Niet comfortabel
Tijdens de GP van Spanje zag Stella een Piastri die het moeilijk had. “De voorvleugelschade kostte hem een bepaald aantal aerobalans. Dit was voor ons dan ook heel berekenbaar. We waren bang dat hierdoor er meer van de banden zou worden gevraagd en dat die eraan zouden gaan, maar dit gebeurde gelukkig niet en hierdoor bleef hij in de race. Zelfs zonder schade zou het voor Oscar moeilijk zijn geweest om meer eruit te halen.”
Stella merkt ook dat Piastri zich nog steeds niet comfortabel voelt met de MCL40. “Oscar rijdt en denkt nog steeds tegelijkertijd. Wanneer je dit doet, vertraag je dingen en hierdoor denk je ook langzamer na over beslissingen die je moet nemen op de baan. Dat zorgt voor langzamere rondetijden. Dus het is duidelijk wat we moeten verbeteren en ik verwacht dat we er ook bovenop komen met hem en een betere Oscar gaan zien aan het einde van het seizoen.”
Lees hier alles over de GP Azerbeidzjan
NU ONLINE: 45 pagina’s Racespecial GP Spanje: ons online magazine met actualiteit, reacties, analyse en interview!

De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.