Vincent Sondermeijer
18 september 2014
In Monza veroverde Williams de derde plaats in het constructeurskampioenschap op Ferrari. Het doel is nu om die plaats te verdedigen tegen de Italianen, zegt Williams-coureur Valtteri Bottas.
Dat lijkt de Fin een realistischer streven dan de jacht openen op de tweede plaats, die stevig in handen is van Red Bull Racing: “Dat wordt een beetje moeilijk. Er komen een paar circuits aan waar zij erg sterk zullen zijn. Maar je weet het natuurlijk nooit: we proberen gewoon zo veel mogelijk punten te scoren, en dan zien we na afloop wel of het genoeg is om Red Bull in te halen.”
Bottas verwacht dat zijn team het dit weekend in Singapore wat moeilijker zal krijgen dan in Monza, waar het met een derde en een vierde plaats uitstekend scoorde. “Het circuit zal ons minder liggen. We hebben wel wat aerodynamische updates die ons hopelijk wat meer downforce geven. Het wordt door de lengte en de hitte ook nog eens de zwaarste race van het seizoen.”
In de rest van het seizoen blijft Williams vooraan te vinden, zegt de huidige nummer vier in het kampioenschap. “We blijven met updates komen, dus ik weet zeker dat we in Suzuka, Austin en Abu Dhabi voor het podium kunnen vechten”, verzekert Bottas.
Smedley en Massa
Williams’ hoofdengineer Rob Smedley stipt ondertussen aan waar volgens hem in Singapore de uitdagingen zullen liggen. “De baan heeft zo zijn bijzonderheden. Zo is daar bijvoorbeeld het gebrek aan grip, dat op een normaal circuit vanzelf zou verbeteren, maar op dit stratencircuit niet. Dat zorgt voor een hoop wheelspin en overstuur.”
Felipe Massa behaalde in Italië zijn eerste podiumplaats in lange tijd. “Ik vind Singapore een heel leuke race, en ik hoop dat we het succes uit Monza voort kunnen zetten”, droomt de Braziliaan alvast vooruit. Wanneer dat inderdaad lukt, kan Massa wellicht de achtste plaats in het kampioenschap van Nico Hülkenberg overnemen. Het verschil met de Duitse Force India-rijder bedraagt vijftien punten.
Gerelateerd nieuws
Carlos Sainz oneens met Fernando Alonso over niveau achterhoede: ‘Coureurs voldoen aan hoge eisen’
29 oktober 2026 12:00 - Nieuws
Carlos Sainz waakt voor te veel triple headers: ‘Premier League in plaats van Champions League’
28 oktober 2026 14:00 - Nieuws
Video
VIDEO: Withete Isack Hadjar haalt uit naar Alex Albon, FIA tikt Fransman op de vingers
24 oktober 2026 23:15 - Nieuws
Carlos Sainz waarschuwt F1 en FIA: ‘Te voorbarig om nu al zeker te zijn over Qatar en Abu Dhabi’
23 oktober 2026 11:00 - Nieuws