Formule1
Bouke van den Berg
28 september 2012
Lewis Hamilton vervangt Michael Schumacher bij Mercedes. De wereldkampioen van 2008 vertrekt na zeven seizoenen bij McLaren en rijdt de komende drie jaar voor de Duitse autofabrikant.
Het nieuws van Hamiltons overstap volgt kort nadat McLaren wereldkundig maakte dat Sergio Pérez vanaf volgend jaar de teamgenoot van Jenson Button is. Het doel van Hamilton bij Mercedes is duidelijk. Hij wil met het team uit Brackley wereldkampioen worden.
“Ik ben toe aan een nieuwe uitdaging”, zegt Hamilton in een persbericht over zijn transfer. “Ik kijk er enorm naar uit om een nieuw hoofdstuk in mijn F1-carrière te openen bij het Formule 1-team van Mercedes. Mercedes-Benz heeft een enorm groot erfgoed in de autosport. Bovendien hebben we dezelfde passie voor het winnen van races.”
Hamilton lijkt te beseffen dat rijden voor Mercedes een stapje terug is. “We kunnen samen groeien. Ik ben ervan overtuigd dat ik de zilverpijlen naar de top kan sturen en dat we samen wereldkampioen gaan worden.”
Gerelateerd nieuws
Mercedes zet F1-rivalen op scherp met langverwacht upgradepakket: ‘Meestrijden in de kopgroep’
02 oktober 2026 13:00 - Nieuws
Mercedes zet Petronas in het zonnetje met speciale livery voor GP van Bahrein in Maleisië
30 september 2026 11:07 - Nieuws
Buitenlandse media loven optreden Verstappen in Bakoe, ‘koelbloedige’ Russell aast op titel
27 september 2026 10:00 - Nieuws
Kimi Antonelli moest schade beperken in Bakoe: ‘Slechtste weekend van het jaar’
26 september 2026 17:30 - Nieuws