Red Bull-teambaas Laurent Mekies blikt terug op zijn eerste weken aan het roer bij de Oostenrijkse renstal. De Fransman verving halverwege het 2025-seizoen oudgediende Christian Horner. Op dat moment kon Red Bull alleen nog maar dromen van deelname aan de titelstrijd. Mekies was echter onder de indruk van de vastberadenheid van het team om de handdoek niet in de ring te gooien: “Terwijl ze hadden kunnen zeggen: ‘Weet je wat, deze auto werkt niet. Volgend jaar lossen we het wel op’.”

Laurent Mekies ging halverwege 2025 aan de slag als Red Bull-teambaas, nadat Christian Horner bij de Oostenrijkers moest vertrekken. Op dat moment keek Max Verstappen nog tegen een flinke achterstand op toenmalig WK-leider Oscar Piastri. Na de Dutch GP was het verschil nog 104 WK-punten in het voordeel van de Australiër, maar dat veranderde door de indrukwekkende comeback van Verstappen én Red Bull.

LEES OOK: FIA ging met Red Bull om de tafel na crashes Max Verstappen: ‘Zeker weten dat achtervleugel veilig was’

Mekies blikt terug op zijn eerste weken aan het roer bij de Oostenrijkse renstal. “Toen ik vorig jaar bij het team kwam, dat voelt nu een beetje onwerkelijk”, vertelt hij aan RACER. “Ik probeerde onze geweldige mensen in het team zo snel mogelijk te leren kennen. Er was een enorme inspanning om het tij te keren na een moeilijke seizoensstart. Ik herinner me nog heel goed dat Pierre (Waché, red. ) en het team niet wilden opgeven, dat ze de gebrekkige prestaties van de auto van vorig jaar niet accepteerden.”

‘Max-magie’

Het verbaasde Mekies dat het hele Red Bull-team ondanks de enorme achterstand op McLaren de titelstrijd niet wilde opgeven. “Ze hadden alle reden van de wereld gehad om de bladzijde om te slaan, met het nieuwe reglement van 2026 in aantocht, de nieuwe motor op komst en een nieuwe teambaas. Ze hadden kunnen zeggen: ‘Weet je wat, deze auto werkt niet. Volgend jaar lossen we het wel op’.”

“Maar niemand wilde dat doen”, vervolgt de Fransman. “En langzaam maar zeker vonden ze een nieuwe ‘sweet spot’ voor de auto, nieuwe ontwikkelingen voor de auto, nieuwe wegen.” Toen was er volgens Mekies nog maar één ingrediënt nodig voor de opleving van Red Bull: “Samen met wat ‘Max-magie’ zorgde dat voor onze comeback.”

Lees hier alles over de GP Nederland in Zandvoort


De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.