Pirelli wil Schumacher strikken als testcoureur
Bouke van den Berg
5 oktober 2012
Pirelli hoopt dat Michael Schumacher volgend jaar voor de Italiaanse bandenfirma banden wil uitproberen. “Hij is de meest ervaren bandentester in de geschiedenis van de sport”, meent Pirelli-chef Paul Hembery.
De recordkampioen kondigde gisteren zijn afscheid aan. Pirelli hoopt dat hij af en toe nog achter het stuur van een Formule 1-auto wil kruipen. “Wij weten nog wel een paar leuke klusjes voor hem als hij zich gaat vervelen in Zwitserland”, zegt Pirelli-chef Paul Hembery.
Dat moet Schumacher dan wel uit liefde voor het vak doen. “We hebben geen 25 miljoen euro salaris voor hem in petto. Hij moet het uit passie doen en niet uit financiële overwegingen. In de superbikes reed hij met Pirelli’s”, aldus Hembery, die al blij is met het illustere rijtje coureurs.
“Kimi Räikkönen reed in het WRC al op onze banden en Robert Kubica werkt ook met ons samen. Wij staan open voor de komst van Michael. Als hij geïnteresseerd is, gaan we praten.”
Gerelateerd nieuws
Wolff snapt Russells keuze voor Verstappen als ‘ideale teamgenoot’: ‘Bewijzen dat hij de beste is’
18 maart 2026 12:00 - Nieuws
Toto Wolff tempert titelgeruchten rond Antonelli: ‘Niet te hard van stapel lopen’
17 maart 2026 19:00 - Nieuws
David Coulthard ziet strijd tussen Russell en Antonelli: ‘Die vriendschap is voorbij’
17 maart 2026 15:00 - Nieuws
Video
Nieuwe GT3-zege in de maak? Hier kijk je live naar Max Verstappen op de Nürburgring
17 maart 2026 13:00 - Nieuws