Daan de Geus
25 februari 2016
De Ferrari SF16-H is ‘nu al beter’ dan de SF15-T van vorig jaar. Dat stelt coureur Kimi Räikkönen na één dag testen met de Scuderia’s nieuwste bolide.
Teamgenoot Sebastian Vettel had na zijn eerste testdag achter het stuur van de SF16-H al een ‘zeer positieve eerste indruk’ en Kimi Räikkönen laat na zijn kennismaking met de bolide woorden van gelijke strekking optekenen.
“Het eerste gevoel dat ik van de auto kreeg, was goed. Veel van de verbeterpunten uit 2015 zijn aangepakt. Het weggedrag is goed en de auto stuurt ook prima in, wat iets was dat vorig jaar beter kon.”
“Ik weet zeker dat de nieuwe auto nu al beter is dan die van 2015”, durft Räikkönen zelfs te stellen. “Het is nog vroeg in het jaar en er kan vast nog genoeg verbeterd worden, maar het team heeft goed werk gedaan.”
Räikkönen kwam op woensdag tot een derde tijd en 78 ronden met de SF16-H. In de ochtend werd hij gehinderd door een probleem met de brandstofpomp en reed hij maar een handjevol rondjes, maar dat werd dus opgelost.
Gerelateerd nieuws
Lewis Hamilton blijft werken aan GP in Afrika: ‘Eerder ga ik niet met pensioen’
05 maart 2026 15:00 - Nieuws
Lewis Hamilton blaakt van vertrouwen in Melbourne: ‘Mezelf opnieuw uitgevonden’
05 maart 2026 13:00 - Nieuws
Hamilton droomt nog van achtste wereldtitel: ‘Moest mezelf ongemakkelijke vragen stellen’
03 maart 2026 17:00 - Nieuws
Leclerc trouwt met Alexandra Saint Mleux: ‘Een dag die we nooit zullen vergeten’
03 maart 2026 11:00 - Nieuws