Max Verstappen heeft in de tweede vrije trainining voor de GP Mexico de vijfde tijd gereden, onder meer na een incident met Liam Lawson. De Nederlander maakte in de sessie zijn eerste meters van het weekend, na het missen van VT1. Net als eerder op de dag eindigde Charles Leclerc bovenaan de tijdenlijst.

Verstappen keek in de eerste vrije training toe hoe rookie Ayumu Iwasa de RB22 de sporen gaf. Voor VT2 nam de viervoudig wereldkampioen het stuur weer over van de Japanner. Verstappen ging vroeg naar buiten om zoveel mogelijk zelf te kunnen ervaren hoe de Red Bull-bolide zich verhoudt op het Mexicaanse circuit. Er is dit seizoen door de nieuwe auto’s met andere eigenschappen namelijk meer onzekerheid over het rijgedrag in ijle lucht dan ooit tevoren.

Incident Verstappen en Lawson

Dat Verstappen al snel in de wielen werd gereden door voormalig teamgenoot Liam Lawson hielp niet mee: in het stadiongedeelte ging het letterlijk zij aan zij door de bochten, waarbij Verstappen zichtbaar gefrusteerd was. De twee bolides raakten elkaar, met schade tot gevolg. Zo waren beide coureurs slachtoffer van een op het oog onnodige confrontatie. De wedstrijdleiding kijkt na de training nog naar het incident.

Het leidde zelfs even tot een rode vlag, omdat er onderdelen op de baan lagen na de clash tussen Verstappen en Lawson. De sessie werd snel hervat, met op dat moment Ferrari-duo Leclerc en Hamilton aan de leiding. Die eerste was aan het einde van VT1 al de snelste van het veld, hetgeen de gedachte in de paddock versterkt dat Ferrari wel eens hoge ogen kan gooien in Mexico.

Technische problemen zorgden er echter voor dat Hamilton halverwege de sessie zijn Ferrari aan de kant moest zetten. Ondertussen reed Verstappen rond met nog altijd die schade, die niet snel gerepareerd kon worden. Het hinderde de Nederlander aerodynamisch vermoedelijk ook, dus in die zin was zijn vijfde tijd zeer verdienstelijk te noemen. Overigens reed hij de hele training alleen op zachte banden.

Nadat Lando Norris nog even de snelste was, herstelde Leclerc de orde. In de sloftase van de sessie veranderde er weinig meer aan de tijdenlijst. WK-leider Kimi Antonelli, die zondag zijn eerste wereldtitel kan veroveren, eindigde voor Verstappen als vierde. Mercedes-coureur George Russell werd derde.

Lees hier alles over de GP Mexico


De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.