Jan van der Burgt
20 april 2014
Achter het vanzelfsprekend snelle Mercedes-duo, maakt Fernando Alonso indruk door de derde plaats voor zich op te eisen. De Spanjaard is content met wat hij heeft kunnen laten zien.
De Ferrari-coureur was de hele race verwikkeld in aardige knokpartijtjes met onder andere de heren van Red Bull en Nico Rosberg. Laatstgenoemde moest hij na de laatste pitstops laten gaan, maar het laatste plekje op het podium stelt hem desondanks tevreden.
“Het was niet alleen een goede race, maar eigenlijk liep het hele weekend vrij goed. Ik denk dat we hebben laten zien dat we steeds wat sterker worden. We hadden op voorhand zeker niet gerekend op een podiumplaats, dus dat is een aangename verrassing. Ik sta nu derde in het kampioenschap achter de zilveren jongens van Mercedes. We doen nog steeds mee.”
Fernando Alonso werd ook nog gevraagd naar hoe hij het contact met Felipe Massa bij de start ervaarde. “Dat was bepaalt geen zachtzinnig tikje”, aldus Alonso. “Ik vroeg mijn team direct of zij optische schade waar konden nemen, aangezien ik vanuit de cockpit niks raars voelde. Gelukkig bleek er niks aan de hand en hebben we de race kunnen finishen. Volgende keer hoop ik echter wel een iets minder enerverende start mee te maken. “
Gerelateerd nieuws
Nieuwe achtervleugel Ferrari mogelijk gouden vondst: ‘Niet aan gedacht’, zegt James Vowles
21 februari 2026 12:00 - Nieuws
McLaren-teambaas Andrea Stella trekt conclusie: ‘Ferrari en Mercedes maken de dienst uit’
21 februari 2026 10:00 - Nieuws
Mercedes huiverig voor startprocedure: ‘Proefstarts waren mijn slechtste ooit’, zegt Russell
21 februari 2026 08:00 - Nieuws
F1-tests Bahrein | Ferrari dominant op slotdag, Verstappen rijdt derde tijd
20 februari 2026 17:00 - Nieuws