Bouke van den Berg
10 oktober 2012
Fernando Alonso verwacht tot en met de laatste race voor de titel te vechten. Zijn voorsprong in het kampioenschap is zo goed als verdwenen, maar de Spanjaard denkt dat Ferrari zich weer herpakt.
Hij heeft nog het volste vertrouwen in de kwaliteiten van de Scuderia. “De mensen die nu aan mijn auto werken doen dat al het hele jaar”, schrijft Alonso op de website van zijn werkgever. “Ze zijn hun vak niet verleerd. Ik leid het kampioenschap en dat is alleen dankzij het feit dat we de auto sinds de seizoensstart enorm hebben verbeterd. We weten altijd optimaal te roeien met de riemen die we hebben.”
Alonso vindt dat Ferrari alles op eigen kracht heeft gedaan. “We hebben geen cadeautjes gehad. Natuurlijk liepen we in Spa en Suzuka punten mis die anders gegarandeerd waren. Alle punten die we hebben gepakt waren dankzij onze inspanningen. De F1 is een teamsport. Je wint samen, maar verliest ook samen”, aldus de tweevoudig wereldkampioen.
Hij verwacht dat de titel in de slotrace wordt beslist. “Ik weet zeker dat we tot en met het einde in de titelrace blijven. “
Gerelateerd nieuws
Ferrari verrast zichzelf in Canada: ‘Tempo was beter dan verwacht’, zegt Vasseur
26 mei 2026 13:00 - Nieuws
Charles Leclerc laakt ‘vreselijk’ weekend in Canada: ‘Moet gaan afkijken bij Hamilton’
26 mei 2026 08:00 - Nieuws
Hamilton en Verstappen tonen wederzijds respect na duel in Canada: ‘Hij is de snelste’
25 mei 2026 14:30 - Nieuws
Stralende Lewis Hamilton verheugd over tweede plaats: ‘Kon zelfs met Verstappen vechten’
25 mei 2026 00:00 - Nieuws