Formule1

Bouke van den Berg
9 september 2012
Fernando Alonso heeft een lastig weekend in Italië bekroond met een podiumplaats. De leider in het kampioenschap doet daarmee goede zaken om later dit jaar zijn derde titel te pakken.
Van alle titelkandidaten liep alleen Lewis Hamilton op hem in. Alonso heeft nog een marge van 37 punten. Kimi Räikkönen pakte ook punten, maar finishte achter de Spanjaard. Sebastian Vettel, Mark Webber en Jenson Button vielen uit.
Alonso liet op het podium weten meer van dit weekend te hebben verwacht. Er was volgens hem meer mogelijk geweest. “Het was een lastige race. We startten natuurlijk slechts als tiende”, zei hij tegen Niki Lauda. “Vooraf wisten we dat we dit weekend waarschijnlijk de snelste auto hadden.”
“Gisteren hadden we alleen problemen en pakten we niet de pole. Vandaag konden we ons echter goed herpakken.”
Gerelateerd nieuws


Vasseur ergert zich aan sensatiezucht in de media: ‘Kijk naar Verstappen’
19 augustus 2025 11:30 - Nieuws

Ex-Ferrari-coureur: ‘Transfer Hamilton was commerciële stunt, 90% wilde hem niet’
18 augustus 2025 12:00 - Nieuws

Montoya ziet Hamilton met schokkende uitspraken duidelijk signaal afgeven: ‘Ferrari luistert niet genoeg’
16 augustus 2025 17:00 - Nieuws