Formule1
Linda Vermeeren
14 april 2012
Na de verrassende zege in Maleisië is Fernando Alonso weer met zijn neus op de feiten gedrukt. De Ferrari-coureur start in China als negende.
l
Alonso weet dat hij zijn zege op Sepang te danken heeft aan de wisselende weersomstandigheden, toch moet het slikken voor hem geweest zijn dat hij is blijven steken op de negende stek.
“De kwalificatie is verlopen zoals we ongeveer verwacht hadden”, verklaart de Spanjaard tegenover de BBC. “Q2 was zwaar en het werd in de laatste ronde nog heel close met Sebastian Vettel.”
Alonso was nipt sneller en kwalificeerde zich zodoende wel voor de laatste kwalificatiesessie. “Ik heb de beste ronde gereden die ik in me had, met de negende tijd als resultaat. Meer zat er gewoon niet in. Het gaat een moeilijk race voor ons worden, maar normaal gesproken is onze auto beter op de zondag en moeten we wat posities goed kunnen maken. Maar eenvoudig zal het niet worden.”
Gevraagd of hij hoopt op regen, antwoordt hij dat wisselende omstandigheden hem goed van pas kunnen komen. “Als negende hebben we weinig te verliezen, dus hoop ik op een gekke race.”
Gerelateerd nieuws
Lewis Hamilton kan weer lachen door nieuw F1-reglement: ‘Zit vol energie’
23 maart 2026 18:00 - Nieuws
Hamilton vergelijkt nieuwe F1-auto’s met karting: ‘Beste race die ik ooit heb meegemaakt’
22 maart 2026 14:00 - Nieuws
Piero Ferrari sluit samenwerking met Antonelli niet uit: ‘Wordt een geweldige coureur’
21 maart 2026 08:00 - Nieuws
Carlos Sainz toont geen spijt van McLaren-exit: ‘Was toen de juiste beslissing’
20 maart 2026 18:00 - Nieuws