Zowel Carlos Sainz als Fernando Alonso beleefde in Madrid niet hun gedroomde thuisrace. Terwijl de Williams-coureur zijn race zelfs vroegtijdig moest eindigen, werd Alonso in de AMR26 op twee ronden gezet. Daarnaast kwamen de twee Spanjaarden elkaar ook nog op de baan tegen. Na de Grand Prix legden ze de schuld ook bij elkaar neer: “Hij heeft me weer eens een straf bezorgd, zoals altijd”, beschuldigde Sainz zijn landgenoot.
Voor zowel Carlos Sainz als Fernando Alonso was de GP Spanje een thuisrace. Voor de aanwezige fans was het daarom ook zuur toen de coureurs tegen elkaar aanreden in bocht vijf van de Madring. Alonso liep zo schade op aan de voorvleugel van zijn AMR26. “Ja, hij heeft me tegen de muur gedrukt,” liet de tweevoudig wereldkampioen gelijk via de boordradio weten. Sainz kreeg een tijdstaf van vijf seconden voor het veroorzaken van de aanvaring.
‘Hij heeft me weer eens een straf bezorgd’
Na de race deden beide coureurs hun verhaal. Sainz gaf Alonso de schuld van zijn opgelegde tijdstraf. “Dat hoort nu eenmaal bij die bocht als je naar rechts draait. Ik denk dat hij via de radio heeft geklaagd, dus hij heeft me weer eens een straf bezorgd, zoals altijd,” was de Madrileen duidelijk over de schuldvraag tegenover de media.
“Ik denk dat de aard van die bocht altijd tot dit soort incidenten zal leiden, omdat er maar ruimte is voor één auto”, vervolgde Sainz. “Er is zelfs geen ruimte voor twee, en je kunt niet steeds in je spiegel blijven kijken terwijl je een rechts-links-combinatie rijdt, want je moet vooruit kijken. Dus op een gegeven moment moet je je concentreren op je eigen rijlijn. Ik geloof niet dat Fernando naast me reed of zo.” De Williams-coureur zat zijn tijdstraf nog wel uit, voordat hij zijn race vroegtijdig moest beëindigen.
Alonso beschuldigde Sainz op zijn beurt van het onnodig veroorzaken van de botsing. “Hij kreeg toch een straf? Dus als ze dat voldoende vinden, is dat prima voor mij,” zei de Aston Martin-coureur. “We zijn geen van beiden in de punten geëindigd, maar ja, ik vind dat dat niet nodig was. Er was links ruim voldoende ruimte. Ik zat rechts tegen de muur, met 340 kilometer per uur. Ik vind dat dat niet nodig was.”
Lees hier alles over de GP Azerbeidzjan
NU ONLINE: 45 pagina’s Racespecial GP Spanje: ons online magazine met actualiteit, reacties, analyse en interview!

De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.