Charles Leclerc dreigt binnenkort, in de navolging van onder meer Andrea Kimi Antonelli, een gridstraf te moeten incasseren. De Monegask liep door zijn harde crash op Monza flinke schade op aan zijn krachtbron. Ferrari had net tijdens het Italiaanse raceweekend ADUO-upgrades meegenomen voor het onderdeel, maar kon deze door opgelopen schade niet meebrengen naar Madrid. Leclerc hoopt dat de Scuderia het onderdeel nog kan redden: “Zo niet, dan wacht waarschijnlijk een gridstraf”.
De Grand Prix van Italië was voor Charles Leclerc al voorbij voordat deze goed en wel was begonnen. De Monegask verloor in de tweede ronde al de controle over zijn SF-26 en knalde in Parabolica tegen de barrières. Net in het weekend dat Ferrari de ADUO-upgrades had meegenomen voor de motor van Leclerc.
LEES OOK: Yuki Tsunoda kijkt terug op Red Bull-tijd: ‘Max Verstappen voelde dat veel beter aan’
Een week later, tijdens de GP Spanje, zat de nieuwe motor dan ook niet in de bolide van de Monegask. De ingenieurs van Ferrari onderzoeken namelijk nog of de motor opnieuw gebruikt kan worden. Als dat laatste niet het geval is, dan wacht Leclerc nog een gridstraf. De coureur houdt echter het vertrouwen dan zijn team de krachtbron kan redden.
‘Anders een gridstraf’
“Voor zover ik weet, zijn ze op dit moment nog mee bezig met onderzoeken. We zullen wel zien,” gaf Leclerc tegenover de media een update over de beschadigde krachtbron. “Ik bedoel, ik weet het nog niet. Als we het onderdeel kunnen redden, is dat geweldig. Zo niet, dan levert dat op een gegeven moment waarschijnlijk een gridstraf op.”
Daarnaast lopen de Ferrari-bolides sowieso nog achter op die van de naaste rivalen, denkt Leclerc. Volgens de Monegask ontbreekt het nog aan tempo over een snelle ronde tijdens kwalificaties. “Ik ben er zeker van dat onze auto een sterke raceauto is, maar we moeten gewoon proberen te begrijpen hoe we in de kwalificatie meer prestaties uit de auto kunnen halen,” zei hij. “We weten dat energiebeheer van de auto op zaterdag, naar mijn gevoel, nog lastiger is dan op zondag, en daar hebben we geen snelle oplossingen voor. Maar alles wat we kunnen doen om op zaterdag wat extra prestaties uit de auto te halen, zou zeer nuttig zijn voor ons raceresultaat.”
Lees hier alles over de GP Azerbeidzjan
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.