Button houdt zich op de vlakte na derde plaats
Formule1
Bouke van den Berg
22 juli 2012
Jenson Button verloor in de slotfase zijn tweede plaats aan Sebastian Vettel. Op een discutabele manier, omdat Vettel hem buiten de baan inhaalde. Veel wilde Button er echter nog niet over zeggen.
De McLaren-coureur was op het podium drukker met champagne spuiten, dan dat hij aan Niki Lauda wilde vertellen hoe het nou toch zat toen Vettel hem inhaalde. Een ding was in ieder geval duidelijk: Buttons banden hadden hun beste tijd gehad.
Tweede of derde. Veel maakt het eigenlijk niet uit. Button heeft de snelheid weer te pakken, en dat is vooral de gedachte die de wereldkampioen van 2009 mee zou willen nemen naar de volgende race. “Ik wil de toeschouwers in ieder geval bedanken. Fantastisch dat er zoveel mensen hier – in de paddock! – staan. Danke.”
“Ik had in ieder geval een goede race en ben blij dat ik weer vooraan meedeed. Dat was alweer een poosje geleden. Ik had een goede race, maar veel over de inhaalactie van Vettel in de zesde bocht wil ik nog niet zeggen.”
Gerelateerd nieuws
Piastri hoopt op ommekeer McLaren: ‘Hopelijk net zulke goede upgrades als in 2023’
14 maart 2026 12:30 - Nieuws
Norris relativeert progressie McLaren in Shanghai: ‘Circuit zelf lost al helft problemen op’
14 maart 2026 09:54 - Nieuws
Toto Wolff: ‘Achterstand van klantenteams is tijdelijk, McLaren komt vanzelf terug’
13 maart 2026 12:00 - Nieuws
Norris (P3) ziet kans bij start sprintrace in China: ‘Goede uitgangspositie’
13 maart 2026 11:30 - Nieuws