Formule1
Zonder er ruchtbaarheid aan te geven, heeft Ferrari zijn officiële teamnaam gewijzigd. Vanaf dit weekend is het weer gewoon de Scuderia Ferrari, dus zonder Marlboro.
Voor Silverstone en daarna grijpt de Scuderia Ferrari Marlboro terug naar de traditionele titel Scuderia Ferrari. Het maakt geen verschil voor de logo’s op de auto’s, maar de nieuwe naam zal worden gehanteerd op de officiële inschrijvingslijst van de FIA en op zaken als borden in de pitboxen.
De aanpassing is gedaan in het kader van de aanhoudende druk van anti-tabakslobby’s, al benadrukt het team dat het niet gedwongen is de naam aan te passen. “Het is onze beslissing”, zegt een woordvoerder tegen Formule 1-journalist Adam Cooper. “We voldeden al aan alle eisen in Groot-Brittannië en de rest van de wereld.”
Gerelateerd nieuws
Leclerc geniet wel van inhaalacties onder 2026-reglement: ‘Ben hierin een buitenstaander’
10 mei 2026 08:00 - Nieuws
Coulthard: ‘Verstappen past veel beter in de wereld van Ferrari dan Mercedes’
09 mei 2026 14:00 - Nieuws
Leclerc is nu de op een na meest ervaren Ferrari-coureur: ‘Maar ik voel me nog zo jong’
09 mei 2026 10:00 - Nieuws
Leclerc staat voor een raadsel: ‘Verloren onverwacht veel snelheid in Miami’
08 mei 2026 15:00 - Nieuws