Lewis Hamilton kreeg tijdens de tweede vrije training in Mexico-Stad te maken met motorproblemen. Hierdoor verloor de Ferrari-coureur veel kostbare rijtijd. Desondanks heeft Hamilton veel vertrouwen in de rest van het weekend en denkt hij dat een plek op de eerste startrij mogelijk moet zijn tijdens de kwalificatie.

Ferrari koos er als enige team voor om tijdens de eerste vrije training in Mexico-Stad geen rookie in de auto te laten rijden. Hierdoor kregen zowel Lewis Hamilton als Charles Leclerc de mogelijkheid om twee vrije trainingen te rijden op vrijdag. Hamilton kreeg tijdens VT2 alleen te maken met een motorprobleem, waardoor hij zijn wagen halverwege de sessie aan de kant moest zetten.

“Ik voelde me ontzettend goed in de auto. Het zit me alleen niet mee”, vertelde Hamilton over zijn eerste dag in Mexico-Stad. “We hebben hard gewerkt om de afstelling te verbeteren en het is dan ook ontzettend zuur dat dit gebeurt. Volgens mij zijn we als team dit weekend echt competitief, maar ik heb mijn long run niet kunnen rijden. Daardoor weet ik niet precies hoe we ervoor staan.”

LEES OOK: Colton Herta moet opnieuw aan de bak na pijnlijke fout: F1-superlicentie toch nog niet binnen

Hamilton hoopt vooral dat er niets fundamenteel mis is met de motor die er momenteel in zijn Ferrari ligt. “Inhalen is op dit circuit ontzettend lastig, zoals we ook bij andere coureurs hebben gezien. Het team onderzoekt momenteel wat er precies is misgegaan en ik bid vooral dat alles in orde is.”

De Brit vertelde meer over waarom er tijdens VT1 geen rookie in de Ferrari zat. “In VT1 verloor ik al wat tijd doordat we met de rake experimenteerden. Normaal gesproken zou ik op dit circuit een jonge coureur mijn auto laten overnemen tijdens de eerste vrije training, zoals veel andere teams hebben gedaan. Ik heb er alleen voor gekozen om dat op een ander circuit te doen. Ik heb eigenlijk maar één echte trainingssessie gehad, waarvan ik ook nog eens bijna de helft heb gemist. Het is dus lastig om te zeggen waar we precies staan.”

Lewis Hamilton gelooft in eerste startrij voor GP Mexico

Ondanks dat het team van Ferrari dus niet zo goed weet waar het staat tegenover de concurrentie, heeft Hamilton veel vertrouwen in een sterk resultaat tijdens de kwalificatie. “Ik denk niet dat we veel aan de afstelling hoeven te veranderen. De auto voelde goed aan en we waren behoorlijk snel, dus ik zou het liefst met dezelfde afstelling doorgaan. Volgens mij verloor ik eerder in de ronde al wat vermogen, maar ondanks dat waren we nog steeds competitief. Morgen ga ik er alles aan doen om het maximale uit de auto te halen. Het voelt in ieder geval alsof we mee kunnen doen om een plek op de eerste startrij”, aldus Hamilton.

Lees hier alles over de GP Mexico


De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.