Red Bull-adviseur Helmut Marko snapt er niks van dat Max Verstappen tijdens de GP Saoedi-Arabië een tijdstraf kreeg. De Nederlander ging van de baan af tijdens het gevecht met Oscar Piastri aan het begin van de race en hield vervolgens de leiding van de race in handen. De stewards oordeelden dat echter onreglementair en Verstappen kreeg een tijdstraf van vijf seconden. Volgens Marko was het echter niets meer dan een race-incident.

“Volgens mij was het een race-incident”, verdedigt Marko het moment van Max Verstappen aan het begin van de GP Saoedi-Arabië. “Als je naar de Formule 2 kijkt. Daar gebeurden twee of drie keer ook vergelijkbare incidenten, en alleen Luke Browning (F2-coureur, red.) kreeg daar een waarschuwing voor. Niemand kreeg een penalty. En hier wel in de eerste bocht.”

LEES OOK: Verstappen kort van stof over tijdstraf Jeddah: ‘Anders krijg ik een boete’

De Red Bull-adviseur onthult waarom de Oostenrijkse renstal vervolgens besloot om de plek niet terug te geven aan de vanaf P2 gestarte Piastri. “Inhalen is bijna onmogelijk hier. We hadden betere kansen met de pitstops, en dat Piastri dan in het verkeer zou kunnen komen. Wij dachten dat we meer kansen hadden als we het zo lieten.”

‘Auto wordt voorspelbaarder’

Marko durft zelfs te stellen dat Verstappen zonder de tijdstraf de Grand Prix van Saoedi-Arabië van Piastri had gewonnen. “Max had de snelheid.” Een groot contrast in ieder geval met de GP Bahrein een week eerder, waar Red Bull het ene probleem na het andere had. “Vergeleken met Bahrein hebben we veel progressie gemaakt”, beaamt ook Marko. “De baan (in Jeddah, red.) is ook beter voor ons, snellere bochten, maar we maken stappen vooruit en onze auto wordt steeds voorspelbaarder.”

Lees hier alles over de GP van Saoedi-Arabië


De nieuwste editie van FORMULE 1 MAGAZINE is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel hieronder online, met gratis bezorging in heel Nederland.