Jan van der Burgt
4 juli 2014
Lewis Hamilton en Nico Rosberg bezetten tijdens de eerste twee vrije trainingen op Silverstone de eerste twee plaatsen. De nummer één-positie weten ze bovendien netjes onderling te verdelen.
Nico Rosberg mocht in de ochtendsessie de snelste tijd achter zijn naam noteren, waarna hij in de middag moest toezien hoe Hamilton de snellere was. De Duitser maalt daar echter geen seconde om, “want”, zo meent hij, “Mercedes heeft alweer aangetoond erg snel te zijn”.
“Mijn lange run verliep tegen het eind van de dag bovendien erg goed”, vervolgt Rosberg. “De omstandigheden waren nog best verraderlijk met de wind die te pas en te onpas vanuit de rug op kwam zetten. Dat maakte het moeilijk om de rempunten te bepalen. Het is jammer dat Lewis de problemen had die hij had, maar ik hoop dat we die op kunnen lossen.”
Rosberg doelt op de problemen die Hamilton in de middagsessie had met zijn motor, maar waarvan de oorzaak de Brit zelf nog niet helemaal duidelijk is: “Ik denk ook niet dat het veel invloed zal hebben op de rest van het weekend. We passen ons programma voor morgen wat aan in de hoop verloren terrein goed te maken.”
Hamilton liet ondanks de problemen nog wel de snelste tijd van de dag noteren en dat resulteert uiteraard in tevredenheid: “De auto voelde solide aan. Het is sowieso al een geweldig weekend. Er hangt een geweldige sfeer op en rond het circuit en ik geniet ervan dat het publiek zich zo vermaakt.”
Gerelateerd nieuws
Helmut Marko schrijft George Russell keihard af: ‘Betwijfel of hij ooit nog kans maakt op de titel’
26 oktober 2026 19:00 - Nieuws
‘Italië in de ban van naderende titel Kimi Antonelli, kijkcijfers GP Austin door het dak’
26 oktober 2026 17:00 - Nieuws
Hoe houdt Kimi Antonelli het hoofd koel op weg naar eerste titel? ‘Omringd door goede mensen’
26 oktober 2026 12:00 - GP Verenigde Staten
Terneergeslagen George Russell zet WK-strijd uit zijn hoofd: ‘Tweede plaats betekent niets’
26 oktober 2026 11:30 - Nieuws