Mercedes maakt er het meeste van
Formule1
Eelco den Boer
23 september 2011
Tussen alle onderbrekingen door richtte Mercedes zich op het vinden van een goede afstelling voor de race. Snelle tijden waren van ondergeschikt belang.
Beide Mercedes-coureurs eindigden in de eerste sessie in de toptien. ’s Middags klom Schumacher op van de achtste naar de zesde plaats, terwijl Nico Rosberg van tien naar vijftien terugviel.
“Ik reed met veel brandstof aan boord ter voorbereiding op de race”, verklaart Rosberg. “We hebben veel verschillende afstellingen uitgeprobeerd en veel geleerd over de auto. Het was geen perfecte dag, maar wel een degelijke. Hopelijk gaat het morgen weer iets beter.”
Schumacher vult aan: “Zoals gebruikelijk bij dit soort circuit is er weinig grip. Het was dus niet handig dat de eerste training moest worden ingekort. We hadden een flink programma af te werken, maar het was nu eenmaal niet anders. We hebben het er meeste van gemaakt.”
Volgens Schumacher leverde de eerste trainingsdag geen schokkende feiten op. “Het algemene beeld was zoals verwacht, geen verrassingen”, aldus de Duitser. “Vooral het verschil tussen de bandensoorten is erg groot.”
Gerelateerd nieuws
Spanning neemt toe bij Kimi Antonelli na kwalificatie GP Mexico: ‘Weinig zelfvertrouwen’
01 november 2026 00:15 - GP Mexico
Kwalificatie GP Mexico: Hamilton snelste in Ferrari, Verstappen (P4) grijpt nipt naast pole
31 oktober 2026 23:00 - Nieuws
VT3 GP Mexico: Lando Norris snelste in laatste trainingsuurtje, Verstappen P5
31 oktober 2026 19:30 - GP Mexico
Mercedes erkent achterstand op Ferrari in Mexico: ‘We moeten een stap vooruit zetten’
31 oktober 2026 17:00 - Nieuws