Formule1
Daan de Geus
13 mei 2012
Tot zes ronden voor het einde reed Nico Rosberg nog als vijfde rond, maar aan het eind van de rit kwam de Mercedes-coureur ‘slechts’ als zevende over de streep, wat hij dus als teleurstelling ervaart.
“Dit was een moelijke dag voor ons”, resumeert de Duitser aldus. “Dat ik op het eind nog twee plaatsen verloor, komt omdat mijn laatste stint erg lang duurde en het ons niet lukte om de bandenslijtage goed te managen tijdens die 26 lange ronden”, verklaart de coureur die in ronde 60 en 64 van de 66 nog plaatsen verloor aan Kamui Kobayashi en Sebastian Vettel.
“Het enige postieve, is dat het me nog is gelukt om Lewis Hamilton achter me te houden en de zevende plek veilig te stellen”, zegt de Duitser, waarna hij de hoop uitspreekt dat het over twee weken in Monaco – met enige updates aan de Mercedes W03 – beter gaat.
Rosberg neemt overigens ook nog een moment de tijd om racewinnaar Pastor Maldonado en diens renstal Williams – waarvoor hij zelf van 2006 t/m 2009 voor reed – te feliciteren: “Ik wil Pastor en Frank Williams graag van harte feliciteren met hun overwinning.”
Gerelateerd nieuws
Helmut Marko schrijft George Russell keihard af: ‘Betwijfel of hij ooit nog kans maakt op de titel’
26 oktober 2026 19:00 - Nieuws
‘Italië in de ban van naderende titel Kimi Antonelli, kijkcijfers GP Austin door het dak’
26 oktober 2026 17:00 - Nieuws
Hoe houdt Kimi Antonelli het hoofd koel op weg naar eerste titel? ‘Omringd door goede mensen’
26 oktober 2026 12:00 - GP Verenigde Staten
Terneergeslagen George Russell zet WK-strijd uit zijn hoofd: ‘Tweede plaats betekent niets’
26 oktober 2026 11:30 - Nieuws