Er komt voorlopig geen verandering in de bandenspanning voor de 2026-auto’s. Dat onthult Pirelli nadat de teams tegen een voorstel van de bandenleverancier stemden om de hoge bandenspanning te verlagen. Pirelli hoopte om een nieuwe regel in te voeren, waardoor coureurs met problemen aan de ‘straight mode’ niet langer op het circuit mochten rijden. De teams zagen echter dit plan niet zitten: “Wat ons betreft is dat prima,” aldus Pirelli-topman Simone Berra.

Een veelgehoorde klacht van coureurs dit jaar is dat de door Pirelli voorgeschreven bandenspanningen te hoog zijn. De banden zorgen zo voor minder grip, waardoor de 2026-auto’s nog moeilijker te besturen zouden zijn. Oliver Bearman vergeleek tegenover The Race het rubber zelfs al met ‘ballonnen’ tijdens de GP Barcelona. De hogere bandenspanningen, die afhankelijk van het circuit vaak zo’n 3-4 psi hoger liggen dan vorig jaar, zijn het gevolg van de nieuwe regels voor actieve aerodynamica in de F1.

LEES OOK: McLaren zet concurrentie verder onder druk met upgradeplannen: ‘Nieuw pakket in Bakoe’

Om de coureurs te helpen, kwam Pirelli met een voorstel om de bandenspanning te laten afnemen. Het ging om de invoering van een regel waarbij een auto die een probleem had met zijn actieve aerodynamica en de ‘straight mode’ niet kon activeren, niet langer op het circuit mocht blijven. De coureur zou terug naar de pits moeten en, als het probleem niet kon worden verholpen, zou hij de race niet kunnen voortzetten.

Als deze regel van kracht zou zijn gegaan, zou er geen risico meer zijn dat auto’s gedurende een langere periode in de zogenoemde ‘corner mode’ – wanneer de flappen van de vleugels dicht zijn – over de rechte stukken zouden rijden. Voor Pirelli zou dat dan voldoende zijn geweest om de bandenspanning te verlagen tot een niveau waar de coureurs tevredener mee zouden zijn geweest.

Teams stemden tegen

Hoewel het idee door de FIA als haalbaar werd beschouwd, bleef de steun bij teams echter uit. The Race meldt dat naar verluidt sommige teams de bandenspanning halverwege het seizoen niet wilden aanpassen, omdat dit hun concurrentiepositie had kunnen beïnvloeden. De hogere bandenspanning blijven hierdoor ook na de zomerstop nog van kracht.

Simone Berra, hoofdingenieur bij Pirelli, zei dat hij niet “bijzonder verbaasd” was dat de teams tegen het plan hadden gestemd, ook al was dit iets waar de coureurs om hadden gevraagd. “De meerderheid heeft besloten om de hogere bandenspanning te handhaven”, aldus de Pirelli-topman. “Wat ons betreft is dat prima.”  

Lees hier alles over de GP Nederland in Zandvoort


De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.