Van der Garde wordt testrijder bij Caterham
04-02-2012 | Door: Daan de Geus
Giedo van der Garde is erin geslaagd een voet tussen de deur te krijgen in de Formule 1. De Nederlander gaat komend seizoen namelijk als testrijder aan de slag bij Caterham.
Van der Garde, die de laatste drie jaar in de GP2 actief was, had zijn vizier al een tijdje op de Formule 1 gericht en is er nu dus in geslaagd een plekje in de koningsklasse te vinden.
Als testrijder voor Caterham zal de Nederlander, zo bericht het team, in actie komen tijdens de wintertests en daarna - tijdens het lopende seizoen - een nog niet nader gespecificeerd aantal vrijdagtrainingen afwerken.
In een persverklaring van het team laat de 26-jarige Van der Garde optekenen verheugt te zijn dat hij een plekje heeft weten te bemachtigen: "Ik ben ontzettend blij dat ik vanaf heden deel uitmaak van Caterham, net zoals dat ik het heel spannend vind om deze volgende stap in mijn carrière te maken."
"Caterham is een ambitieus team, waar een sterk familie-gevoel heerst en iedereen positief is ingesteld. Er wordt hard gewerkt om het team beter te maken en ik heb de indruk dat ze in de lift zitten en snel progressie maken."
Wat zichzelf betreft laat Van der Garde weten dat hij er helemaal klaar voor is: "Ik ben fit en voel me fysiek en mentaal helemaal gereed. Ik heb tegen veel jongens gereden die nu al in de Formule 1 racen, dus ik heb het gevoel dat ik de stap aankan. Ik zie er erg naar uit om samen met het team stappen vooruit te maken en zoveel mogelijk te leren."
"Voor Nederland als land is het daarnaast ook goed dat er weer een Nederlandse coureur in de Formule 1 actief zal zijn", denkt de coureur uit Rhenen. "De interesse voor de sport is volgens mij wat afgenomen vergeleken met toen Jos Verstappen meedeed, maar ik hoop dat ik de interesse weer kan aanwakkeren."
Caterhams eigenaar en teambaas Tony Fernandes is uiteraard zeer content met de komst van Van der Garde naar zijn team. "We houden Giedo al een tijd in de gaten en hij heeft in de GP2, en dan met name in 2011, laten zien dat hij één van de meest veelbelovende talenten in de autosport is."
"Dat we hem nu bij Caterham kunnen verwelkomen, stemt iedereen binnen het team dan ook heel gelukkig. We zijn erg benieuwd naar hoe hij zijn steentje gaat bijdragen aan het beter maken van onze renstal. Ik weet zeker dat hij zowel op als naast de baan goed werk zal leveren."
Ter gelegenheid van de 70e Grand Prix van Monaco heeft McGregor een exclusieve Formule 1 collectie gelanceerd. Shop online en ontvang een gratis Formule 1-gadget.
Lees meer...
REACTIES
Login om te reageren | Inloggen
Reacties
richardenanja
| 04-02-2012 | 11:07
Mooi voor Guido, kunnen ze daar zijn zak met geld opmaken. Ik hoop voor hem dat het hem ook wat zal brengen maar ik ben er sceptich over. Het is in ieder geval beter dan test rijder bij de mecanodoos van Virgin of HRT.
Mars
| 04-02-2012 | 11:09
Goed nieuws! Alleen gaat hij dan nog competetief racen? Blijft hij in de GP2? Ben benieuwd of hij in de vrijdag trainingen goede tijden kan neer zetten.
elmo
| 04-02-2012 | 11:14
dan moet melker volgend jaar maar meedoen?
Smirrie
| 04-02-2012 | 11:17
goed nieuws! Hopelijk wordt die voet tussen de deur in de toekomst meer dan dat!
pcbeem
| 04-02-2012 | 11:22
Denk dat dit een van beste plekjes als testrijder is, als ze een stap kunnen zetten kan ie volgende jaar (of in loop van jaar) mooi Trulli opvolgen.
Jopie de Jager
| 04-02-2012 | 11:24
Het best haalbare! Tevens perspectieven om in een redelijk competitieve wagen aan het racen te komen (als ze Trulli eruit trappen). Mooi!
Jopie de Jager
| 04-02-2012 | 11:34
PS: al is er natuurlijk altijd nog de kans dat als Trulli eruit gezet wordt ze met Sutil of Algersuari op de proppen komen en Giedo bedankt wordt voor zijn "contributie". Hoe dan ook toch een mooie kans om zich te tonen. Goed geregeld!
schumimaster
| 04-02-2012 | 11:43
Een rottere plek in de F1 kan je niet hebben. Een testrol in 1 van de slechtste teams in de F1. dat wordt dus WEER helemaal niets voor een nederlander in de F1. @ jopiedejager: hoe kom je erbij dat dit een competatieve auto is? Vorig jaar en het jaar ervoor stonden ze bijna altijd bij de laatste 6 op de grid. Weinig competatief volgens mij. Dat ben je als je bij de eerste 6 op de grid zit.
pcbeem
| 04-02-2012 | 11:47
Dit is in mijn ogen het enige nieuwe team dat sprong wel kan maken dus zo slecht is het niet als je het mij vraagt.
Peterkimi
| 04-02-2012 | 11:56
Zoals verwacht zijn veel Hollanders weer negatief.. Maar dit is wel HET team (vd slechtste teams) die progressie heeft. Kan hij veel leren van Heikki en Jarno, en met een beetje geluk trappen ze Jarno eruit na een paar races.. En dan moet hij vlammen! Het is meer dan dat ik ooit nog had verwacht te zien van Guido
zlorax
| 04-02-2012 | 11:57
Dit vind ik een goede zet. Als je met het testen kan laten zien dat je net zo snel of misschien sneller bent dan de vaste rijders, zorgt dat wel voor dat je jezelf ik de kijker rijd. Bij een top team zal dat veel moeilijker zijn om dit te doen.
GO GIEDO dit wordt je kans!!
In de Telegraaf staat dat die minstens 6 tot 8 vrijdagtrainingen gaat rijden en dat het de bedoeling is dat hij volgend jaar door schuift voor dit jaar zijn ze in onderhandeling met Petrov voor het plaatsje van Trulli er is ook overeenstemming maar Vitaly heeft nog niet betaald. Best wel een goede deal voor Guido denk ik als het allemaal zo uitpakt als bedoeld als hij volgend jaar als race coureur in di Caterham zit heeft die in iedergeval niet de Minardi van het raceveld in handen
f1holigan
| 04-02-2012 | 12:23
Hopen dat er iets moois uit voorvloeit
Peggy26
| 04-02-2012 | 13:10
Prima zet voor Caterham, niet voor Vd Garde. Caterham krijgt centjes, vd Garde mag een enkele keer testen. Inderdaad, die zien we bij geen enkele GP aan de start, behalve als er een coureur geblesseerd raakt tijdens een weekend. Mocht Trulli of Kovalainen echt lang geblesseerd raken, dan schakelt Caterham ongetwijfeld Sutil, Alguersuari of Petrov in, die veel meer ervaring hebben. Volgend jaar vertrekt Trulli, maar vd Garde hoeft zich geen illusies te maken dat hij volgend jaar wel in kan stappen.
Lensink70
| 04-02-2012 | 13:16
hey te gek voor Guido... Eindelijk weer eens een Nederlandse rijder in een F1 wagen... Helemaal TOP
Tom043
| 04-02-2012 | 13:34
goede stap ! Mischien mogelijk om volgend jaar het zitje van Trulli over te nemen .
jezza
| 04-02-2012 | 13:48
Had eigenlijk zelfs niet verwacht dat dit er nog uit zou rollen dus op zich goed nieuws voor Giedo. Hopelijk hebben ze toch niet een paar miljoen betaald hiervoor. Maar goed, nu is het hopen voor hem op die ene kans en dan moe hij er meteen staan, want zo'n race als Chandhok op de nurburgring vorig jaar en dan is het einde verhaal. Ik zie ook dat het Caterham GP2 team nog geen rijders bevestigd heeft...
Ik heb zo mijn twijfels over giedo, maar als hij indruk kan maken tijdens de tests/vrijdagen zou ik niet weten waarom caterham een andere opvolger dan hem voor Trulli zou kiezen. Goede stap dus! Ook al is caterham een van de slechtere teams, kun je er als rijder indruk maken, zoals Kovalainen afgelopen jaar!
jezza
| 04-02-2012 | 13:50
Overigens deze aankondiging 1 dag na Karthikeyan...Denk dat ze dus echt wel met HRT bezig waren en toen dat door de mand viel plan B hebben bevestigd.
SFSchumi
| 04-02-2012 | 13:55
Mooi! testrijder is natuurlijk niet de ideale plek, maar het is een stap voorwaards!
OFFTOPIC: Kan iemand mij vertellen waarom de lelijke neuzen van de nieuwe auto's "een logisch gevolg" zijn van de nieuwe regels? Als ik het begrepen heb is het omdat de neus lager moet zijn, maar dan kun je het toch ook gewoon zo doen als McLaren??
GPGert
| 04-02-2012 | 14:16
Gefeliciteerd Giedo! Nu alleen nog even Trulli eruit werken. ;-)
Scuderia Ferrari
| 04-02-2012 | 14:30
@KGN, hoe hoger de neus hoe meer lucht er onder de auto kan komen en dat is dan weer goed voor de diffuser ofzo. McLaren heeft nooit echt hoge neuzen gehad, kijk maar naar de auto van vorig jaar. Ik denk dat die gewoon een heel anders ontworpen auto hebben. Bij de teams met een hoge neus hebben ze eigenlijk gewoon het bovenste stuk eraf gesneden en er vervolgens een soort spoiler van gemaakt.
@Scuderia Ferrari: bedankt, het is me al wat meer duidelijk
sjonnie
| 04-02-2012 | 14:49
Ik denk dat je moet hopen dat Trulli gewoon als coureur het seizoen start en dat hij er halverwege het seizoen uit moet. Dit is denk de beste optie om race-couruer te worden. Anders wordt het gewoon mond houden, af en toe een paar ronden rijden en je zak met geld inleveren, vrees ik. Net als bij Spijker.
buzzfuzz
| 04-02-2012 | 16:27
@kgn dat is vanwege de nieuwe regels dat de neus niet meer te hoog mag zijn vanwege de veiligheid. door de manier zoals ferrari zorg je ervoor dat je meer lucht richting de achtervleugels kan krijgen.
dounja
| 04-02-2012 | 17:18
De interesse voor de F1 sport was juist toegenomen met de komst van Jos,deze zogenaamde courreur loopt nu al naast zijn schoenen.Van der Garde(klinkt als iets waar men slagroom e.d.mee klopt)laat je lekker plukken in de valse hoop om ooit eens achteraan te mogen meerijden als obstakel.
Henzel
| 04-02-2012 | 17:56
Supervet! Als je uit zo'n klein autosport land komt is het al heel wat als je tijdens een GrandPrix weekend in actie kunt komen. Hopelijk kan hij in de toekomst het stoeltje van Trulli overnemen :)
lewisfan
| 04-02-2012 | 18:00
zijn schoonvader heeft zeker zijn jaarlijkse intrest getrokken. ik denk dat hij het niet ver zal schoppen. als je elke week een auto in de prak rijd komt er wel interesse om naar de f1 te kijken. d'ambrosio daarentegen schopt het toch verder bij lotus dan zonder steenrijke schoonvader.
Damita747
| 04-02-2012 | 18:02
Eerlijk gezegd had ik eerder verwacht Chandhok er terug aan te treffen of volgens de geruchten misschien Petrov. Van der Garde zal zich wellicht laten kaalplukken hebben voor dit plekje. Hopelijk krijgt hij geregeld de kans om te laten zien wat ie kan. Maar het zou mij sterk verwonderen dat ze Trulli opzij gaan zetten voor hem. Maar goed, dat zien we dan wel weer.
Funtoers
| 04-02-2012 | 18:48
@Dounja: Dat is toch precies wat Guido zegt? De interesse is afgenomen toen Jos stopte.
Ik hoop dat Guido de kans krijgt om zich te bewijzen. Ik heb er zelf een hard hoofd in, maar we zullen zien.
GPGert
| 04-02-2012 | 19:06
Hij krijgt 8 vrijdagen. En Trulli krijgt dus nog 8 zondagen. ;-) Knap werk meneer Boekhoorn! Ik heb het door. Wauw!
f1forlive
| 04-02-2012 | 20:31
ik denk niet dat hij het heel ver gaat schoppen, misschien een keer 1 weekend rijden zoals chandhok op de nurburgring. De echte doorbraak voor nederland ligt bij Nigel Melker, en daarna komen misschien Nyck de Vries en Max Verstappen.
Capricorn1970
| 04-02-2012 | 20:36
Grote klasse Guido. Ik was wat huiverig over de realiseerbaarheid van jouw ambities maar ik vind het fantastisch dat het je gelukt is om als testrijder aan de slag te gaan. Dat smaakt naar meer. Heel veel succes.
f1holigan
| 04-02-2012 | 20:39
@kgn:ook vanwege de veiligheid de fia is bang dat je met die hoge neuzen met een zijdelingse botsing over de sidepots schiet en de courreur kunt raken
Spittie
| 04-02-2012 | 20:59
Dit is heel goed voor Guido. De auto's achterin komen dichterbij de Gp2 dan de auto's voorin! Guido moet het zelf waarmaken en wij mogen er van genieten! Voor de zwartkijkers onder ons: in een topteam komt hij echt niet zomaar binnen en ook niet als 3e rijder. Gelijk racecoureur worden is ook niet heel slim, want mocht het dan tegenvallen, dan komt hij nooit meer ergens gatsoenlijk aan de bak. Het is een mooie kans voor Guido, ben trots als Nederlander en hoop dat sommige zuurpruimen het ook in willen zien hoe bijzonder dit op dit moment is.
elmo
| 04-02-2012 | 22:53
@volgens mij is hij toch al eerder bij williams en of renault testrijder geweest? het is dan toch een devaluatie ipv een promotie. toch blijft het altijd speciaal om een landgenoot in de f1 te zien rijden! wat mij betreft heeft hij meer potentie dan trulli.
f1forlive
| 05-02-2012 | 07:57
hij heeft wel meer potentie dan trulli maar toch denk ik niet dat hij het gaat schoppen tot een team als Mercedes GP of hoger. Voor de grote Nederlandse successen in de F1 moeten we denk ik eerst wachten op Nigel Melker.
Basz
| 05-02-2012 | 11:03
@F1forlive en nick de vries? die zit toch bij de mannen van Mclaren?
Ik hoop het wel voor Guido, elke coureur droomt ervan en hij is dichtbij nu. Ik gun het hem echt wel..
@vele anderen En waarom weer dat negatieve gezeik. Support toch is gewoon een landgenoot. Sporten blijven klein in ons land omdat we niet massaal supporten. Het enige dat we hier bekijken is de TT, DTM en de Master volgens mij en er is nog zoveel meer. Terwijl autosport juist iets is waar je als pa met je kids naar toe kunt gaan ipv van voetbal waarin iedereen verrot gescholden wordt...
M-schumi
| 05-02-2012 | 11:43
Dit is toch wel de grootste prutser. het liefst neem je : Alguesauri of Luizzi of Petrov.
buzzfuzz
| 05-02-2012 | 11:55
er zitten wel ergere coureurs als guido in de F1, helaas is nederland te klein voor de F1 en neem je liever bijvoorbeeld een coureur uit india waar de markt veel groter kan zijn als hier.
M-schumi
| 05-02-2012 | 16:08
Als er nou meer mensen uit nederland F1 kijken dan schat ik de kans dat ik de volgende F1 coureur wordt groot :D , maar tot die tijd moet er in nederland meer reclame voor F1 worden gemaakt hoewel RTL7 dat veel doet ;p. maar voetbal is onze concurrent. ik heb het aan mensen nagevraagd wat ze van F1 vonden in nederland : ze zeiden het is alleen rondjes rijden meer niet. ze hebben een slechte indruk. kijk nou naar voetbal dat is ook niets bijzonders. F1 is super bijzonder er kan alles gebeuren.
torofan
| 05-02-2012 | 17:10
lotus met raikkonen en grosjean heeft zijn wagen gepresenteert kijk op lotus racing mooie auto
*F1-liefhebber*
| 05-02-2012 | 17:56
@ M-Schumi, als iemand hier op de site komt en ziet wat het niveau van bepaalde mensen hier is qua reaktie's.... dan zou ik me ook bedenken of ik daar wel bij zou willen horen hahaha
nickname
| 06-02-2012 | 09:29
Moet eerlijk zeggen dat ik dacht dat zijn kaarsje was opgebrand. Dit houdt hem nog even in leven..