Gridstraffen voor Sainz en Bottas
Sutton Images
Daan de Geus
6 oktober 2017
Carlos Sainz en Valtteri Bottas moeten zaterdag na de kwalificatie startplaatsen inleveren. Bij Sainz gaat het om twintig plekken, bij Bottas om vijf.
Sainz heeft de gridstraf gekregen voor het wisselen van motoronderdelen, wat overigens al nodig was voordat hij in de eerste vrije training crashte.
De Toro Rosso-coureur is aan de zesde MGU-H, vijfde verbrandingsmotor en vijfde turbo van zijn Renault-motor toe, wat het totaal op twintig plekken straf brengt.
Mercedes-coureur Bottas heeft ondertussen zijn versnellingsbak laten wisselen. Het gaat daarbij om een wissel voordat de oude versnellingsbak er zes achtereenvolgende races op had zitten, wat de Fin vijf plekken gridstraf oplevert.
Gerelateerd nieuws
Toto Wolff houdt deur naar Max Verstappen op een kier: ‘We wachten op wat er over drie jaar gebeurt’
22 augustus 2026 19:00 - Nieuws
George Russell berust in tweede startplek voor Dutch GP: ‘Heb de smaak weer te pakken’
22 augustus 2026 17:25 - Nieuws
George Russell wint eerste sprintrace op Zandvoort: ‘Blij dat de regen pas na de finish kwam’
22 augustus 2026 12:47 - Nieuws
Toto Wolff overdonderd door contractverlenging Max Verstappen: ‘Maar hij blijft in de familie’
22 augustus 2026 10:30 - Nieuws