Kobayashi ziet het somber in


Mischa Bijenhof
3 november 2012
Net nu hij alle zeilen bij moet zetten om zijn plekje voor volgend jaar te behouden, is de Sauber van Kamui Kobayashi niet vooruit te branden. “Inhalen kan, maar dan moet je wel de snelheid hebben.”
In feite is het probleem juist het tegenovergestelde: Kobayashi’s Sauber wil wel vooruit, maar heeft moeite met remmen. Een grote handicap op het bochtige Yas Marina-circuit. “Ik blijf maar worstelen met het blokkeren van de wielen tijdens het remmen”, klaagt Kobayashi. “Dat was dan ook de reden dat ik in Q2 een foutje maakte: ik remde, de boel blokkeerde en toen was mijn rondje naar de knoppen.”
Hij start morgen als zestiende en mag vanaf die positie geen al te grote plannen koesteren. “Op zich doet de auto het in racetrim beter, maar het is niet eenvoudig om plaatsen te winnen. Inhalen is mogelijk op dit circuit, maar dan moet je wel de snelheid hebben.”
De tweede Sauber, in handen van Sergio Perez, deed het iets beter. Hij eindigde als twaalfde en is een stuk optimistischer dan zijn teamgenoot. “Gisteren dacht ik nog dat Q3 haalbaar zou zijn, maar vandaag bleek al snel dat dat te hoog gegrepen was”, vertelt Perez. “toch denk ik dat ik morgen punten kan pakken.”
Gerelateerd nieuws

Jarige Hülkenberg in het ongewisse: ‘Nieuwe regels bieden kansen, maar geen garanties’
19 augustus 2025 08:00 - Nieuws

Sauber-coureurs optimistisch in aanloop naar Audi-overname: ‘Tij is gekeerd’
18 augustus 2025 14:00 - Nieuws

Bortoleto over zijn vriendschap met Verstappen: ‘Ontstaan vanuit het simracen’
09 augustus 2025 19:30 - Nieuws

Bortoleto toont ontzag voor Verstappen: ‘Een van de beste coureurs ooit’
07 augustus 2025 18:30 - Nieuws