Formule1
Bouke van den Berg
27 september 2012
De Formule 1 maakt in 2014 een extra stop in Azië. De sportkoepel van Thailand bereikte in Singapore een principeakkoord met Bernie Ecclestone voor een Grand Prix in 2014.
De directeur van de sportkoepel, voluit Sports Authority of Thailand, Kanokphund Chulakasem, onderhandelde samen Red Bull voor de race met Ecclestone. Chaleo Yoovidhya, een van de medeoprichters van de energiedrankjesfirma, is Thai.
In de krant Bangkok Post vertelde Chulakasem kort over de deal. “Het wordt een stratenrace zoals in Singapore en Monaco. Net als de Grand Prix in Singapore wordt dit een nachtrace”, aldus de directeur van de sportkoepel.
De onderhandelingen zijn nog niet afgerond omdat de prijs van het organiseren van de race nog moet worden vastgesteld. Het Ministerie van Toerisme en Sport zal garant staan voor zestig procent van de kosten. De rest zal moeten worden opgehoest door bedrijven als Red Bull en Singha, een Thais biermerk.
Foto: Chaleo Yoovidhya (rechts), mede-eigenaar van Red Bull, sloot in Singapore samen met Yoovidhya een principeakkoord met Ecclestone.
Gerelateerd nieuws
Tsunoda bereid race op te offeren voor Verstappen: ‘Ik zal alles doen wat ik kan’
07 december 2025 13:00 - GP Abu Dhabi
Mekies focust op snelheid voor titelrace: ‘Geen invloed op wat er achter ons gebeurt’
06 december 2025 17:30 - GP Abu Dhabi
VT3 GP Abu Dhabi: Russell meldt zich aan front, Norris voelt ‘gladiator Max’ in nek hijgen
06 december 2025 12:32 - GP Abu Dhabi
Mekies ziet Verstappen weer geschiedenis schrijven: ‘Een Max die nog uitzonderlijker is’
05 december 2025 18:30 - GP Abu Dhabi