Fernando Alonso vindt dat de Formule 1 ‘meer dan een decennium aan pure racerij is verloren’. De Spanjaard betreurt het verdwijnen van het, in zijn woorden, ‘pure racen’, dat gepaard ging met de start van het hybride tijdperk in 2014. ‘Het punt is dat de wereld zich toen op elektrificatie richtte, of dacht dat te gaan doen, en dat werd gezien als de toekomst’, legt Alonso uit.

Fernando Alonso is met zijn 44 jaar de meest ervaren coureur van de huidige grid. De Spanjaard maakte zijn debuut in 2001, voor Minardi, en heeft daardoor als enige coureur van het huidige veld met V10-, V8- en V6-motoren gereden. Ook Alonso was eerder dit seizoen niet te spreken over de huidige generatie ‘langzame’ F1-bolides. “In Bahrein gaan we vijftig kilometer per uur langzamer door bocht twaalf dan dat we eerder deden”, legde de tweevoudig wereldkampioen toentertijd uit.

LEES OOK: Alonso blijft strijdbaar ondanks worstelingen Aston Martin: ‘Ik ben de beste’

Hoewel de FIA inmiddels regelwijzigingen heeft doorgevoerd, wacht Alonso liever de plannen van het bestuursorgaan over het herintrede van de V8-motoren af. FIA-voorzitter Mohammed Ben Sulayem bevestigde eerder al de terugkeer van de motoren, in ‘2030 of 2031’. “Het zit in het DNA van de huidige krachtbronnen dat ze jou als coureur belonen als je langzaam door de bochten gaat”, bekritiseert Alonso de 2026-motoren, tegenover de media in Canada.

‘Decennium aan pure racerij verloren’

Hoewel de Spanjaard blij is dat de FIA met de aangekondigde plannen luistert naar de coureurs, betreurt hij het verlies van het ‘pure racen’ sinds de overstap naar de 1,6-liter-turbo-hybriden in 2014. “Het punt is dat de wereld zich toen op elektrificatie richtte, of dacht dat te gaan doen, en dat werd gezien als de toekomst”, legt Alonso uit. “Dat geldt niet voor de racerij, weet je. Racen is een heel ander verhaal, en nu gaan we een beetje terug naar deze 60/40-verdeling, en in de toekomst naar steeds minder elektrificatie.”

“Helaas hebben we sinds 2014 deze periode met het turbotijdperk gehad, en nu nog meer, waarin we bijna een decennium – of zelfs meer – aan pure racerij hebben verloren”, concludeert de Aston Martin-coureur.

Lees hier alles over de GP Canada


De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.