McLaren onthult de verdere upgradeplannen voor na de zomerstop. De titelstrijd tussen de renstallen is dit jaar meer dan ooit uitgemond in een upgradestrijd tussen de teams, en het Britse team is niet van plan om de handdoek in de ring te werpen. Zo staat er een ‘ingrijpend pakket voor Bakoe’ op de planning, vertelt technisch directeur Neil Houldey.

Net als de titelstrijd is ook de upgradestrijd nog lang niet voorbij in de Formule 1. Al voor de zomerstop probeerden teams steeds een voordeel te behalen door het zo snel mogelijk introduceren van nieuwe upgrades. Zo nam Ferrari naar Barcelona een groot upgradepakket mee. Lewis Hamilton won vervolgens zijn eerste race voor de Scuderia. In Hongarije was het de beurt aan McLaren, waarna Lando Norris zijn eerste overwinning als wereldkampioen veiligstelde.

LEES OOK: Mika Häkkinen ziet niets in McLaren-deal Max Verstappen: ‘Waarom de boel op stelten zetten?’

McLaren zet het upgrade-offensief ook na de terugkeer van de Formule 1 in Zandvoort voort, zo vertelt topman Neil Houldey. “Op dit moment staan er kleinere upgrades op het programma voor de komende reeks races, en daarna mogelijk een ingrijpender pakket voor Bakoe,” aldus Houldey tijdens een vraag-en-antwoordsessie van McLaren zelf.

Overstap naar 2027-bolide

In hoeverre de Britse renstal daarna het offensief doorzet, is echter nog de vaag. “Daarna hangt het echt af van of we na de zomerstop iets ingrijpends op aerodynamisch gebied vinden”, vervolgt de McLaren-topman. “En of we het de moeite waard vinden om een pakket voor het einde van het seizoen samen te stellen of volledig over te stappen op de auto van volgend jaar.”

Voor McLaren wacht dan, net als voor de andere teams, de uitdaging om de balans te vinden tussen de doorontwikkeling van de huidige bolide en de ontwikkeling van de uitdager voor 2027. “Ik denk dat de kans groot is dat we na Bakoe upgrades zullen hebben waarmee we meer prestaties uit deze auto kunnen halen, zonder dat dit gevolgen heeft voor 2027”, vertelt Houldey, die ook meteen onthult dat McLaren nog geen deadline heeft voor wanneer het overstapt op de ontwikkeling van de 2027-bolide. “Dat staat op dit moment nog open,” sluit de topman af.

Lees hier alles over de GP Nederland in Zandvoort


De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.