Verstelbare vleugel wel toegestaan in Monaco
Formule1
De FIA heeft de teams geïnformeerd dat de verstelbare achtervleugel wel degelijk beschikbaar zal zijn in Monaco.
Enkele teams en coureurs hadden verzocht het systeem buiten werking te stellen in Monaco uit veiligheidsoogpunt. De kwestie is besproken tijdens de rijdersbriefing in Turkije, waarbij met name Mark Webber zich sterk maakte om af te zien van het systeem.
De teams die wel voor de verstelbare achtervleugel zijn, gaven aan dat ze andere gedwongen werden in korte tijd een ‘normale’ vleugel te ontwikkelen.
FIA-veiligheidsman Charlie Whiting heeft de teams vanochtend schriftelijk laten weten de verschillende standpunten te hebben afgewogen en besloten te hebben dat de teams vrij zijn om de verstelbare vleugel te gebruiken in Monaco.
Waarschijnlijk wordt het start/finishgedeelte aangewezen als zone waar de vleugel mag worden geactiveerd en niet de tunnel.
Gerelateerd nieuws
Sainz tevreden met eerste F1-regelwijzigingen: ‘Maar moeten nog meer veranderen’
23 april 2026 13:00 - Nieuws
Vettel hoopt op gelukkigere coureurs door F1-regelwijzigingen: ‘Zij zijn het gezicht van de sport’
22 april 2026 17:00 - Nieuws
Vowles enthousiast over regelwijzigingen FIA: ‘Verstandige aanpassingen’
22 april 2026 13:00 - Nieuws